Авто

Ford розробив «розумне» скло для сліпих людей

Італійський підрозділ компанії Ford створив прототип «розумного» скла, яке, як передбачається, зможе допомогти сліпим людям — завдяки вібраціям — «побачити» пейзаж за вікном автомобіля.

Розробка отримала назву Feel The View і являє собою спеціальний блок, що кріпиться вгорі бокового скла. Як видно на ролику, опублікованому Ford, пасажир на задньому сидінні, який має порушення зору, може натиснути кнопку на блоці, після чого пристрій зробить знімок пейзажу за вікном. За словами компанії, потім отриманий кадр трансформується в висококонтрасне монохромне зображення, що «транслюється» на скло за допомогою вібрацій (кожному відтінку сірого кольору відповідає вібрації певної інтенсивності; всього таких шаблонів — 255). Таким чином, як передбачає Ford, люди з вадами зору зможуть дізнатися, як виглядає навколишній ландшафт.

Поки, втім, італійський підрозділ автовиробника не повідомило подробиці проекту, зокрема те, чи буде створена серійна версія технології. Feel The View, як відомо, розробляється Ford у співпраці з компаніями GTB Roma і Aedo.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button