Технології

NASA випробувало космічний ядерний реактор

NASA за підтримки Національного управління ядерної безпеки США (NNSA) випробувала енергетичну установку Kilopower, яка призначена для забезпечення енергією майбутніх американських баз на Місяці і Марсі, а також космічних апаратів для місій в найдальші куточки Сонячної системи.

Звичайно, в космічних апаратах зазвичай використовують сонячні батареї в якості джерела енергії, але ось у чому проблема: у разі віддаленості від Сонця енергії може бути недостатньо. Як варіант, можна використовувати термоелектричні генератори, але їх потужність порівняно невелика — порядку кількох сотень ват, при цьому більшість подібних генераторів працюють на плутонії-238.

Ідеальним варіантом могли б стати ядерні енергетичні установки, які знадобилися б для забезпечення енергією перспективних американських баз на Місяці, які залишаються без Сонця під час 14-денної місячної ночі. Тому наприкінці минулого року NASA запустило проект Kilopower, в рамках якого планувалося розробити прості і надійні ядерні установки для космічного використання.

В якості палива в таких реакторах використовується уран-235, а їх потужність може становити від одного до десяти кіловат. У кожній ядерній установці встановлений пустотілий паливний циліндр, усередині якого знаходиться стрижень-сповільнювач, а зовні — відбивач нейтронів з оксиду берилію. Замість термоелектричних перетворювачів використано двигун Стірлінга з натрієвим теплоносієм.

Установка Kilopower була успішно випробувана на полігоні в штаті Невада, в результаті чого з’ясувалося, що реактор працездатний, стабільний і безпечний в різноманітних умовах. Було проведено кілька фаз випробувань, в яких система за 28 годин пройшла повний цикл від запуску, набору потужності, роботи, зниження потужності і зупинки. Космічний реактор впорався з усіма проблемами і жодного разу не підвів випробувачів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button