Технології

Form One – 3D принтер на технології лазерної стереолітографії

На сьогоднішній день всі 3d-принтери працюють за принципом «шар за шаром», розрізняються лише технології створення шарів, від порошку до вирізання з паперових аркушів. Проблеми з розрішенням деталі пов’язані з мінімально можливою товщиною шару. Члени команди «Formlabs» Девід Крейнор, Максим Лобовскій і Натан Ліндер випустили на ринок принтер «Form One», що працює на новому принципі друку 3D об’єктів.

Новий принтер працює за принципом лазерної стереолітографії, яка дозволяє друкувати об’єкти, направляючи лазер на лоток з рідкою смолою, для того щоб змусити кожен тонкий шар об’єкта затвердіти. Таке рішення дозволяє створювати фігури підвищеної чіткості і з великою кількістю дрібних деталей. Характеристики принтера наступні:
– Максимальний розмір деталі: 125 x 125 x 165 мм,
– Товщина шару: 25 мікрон,
– Деталізація на шарі: 300 мікрон.

На жаль, з цілим набором переваг є і ряд проблем, пов’язаних, в першу чергу, з виготовленням рідкого пластику. Необхідно поліпшити характеристики смоли так, щоб забезпечити відсутність негативного впливу даного матеріалу на апаратуру. Крім цього, доводиться оптимізувати налаштування програмного забезпечення для кожного нового складу смоли. І, нарешті, матеріал для друку повинен бути таким же безпечним у використанні, як звичайна побутова хімія. У зв’язку з цим вартість рідкого пластику «Clear Resin» становить 149 $ за літр. А сам принтер планується продавати за 3300 $.

Натхнення: techvesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button