Екологія

Нове дослідження про вплив зміни клімату на рослини і тварин

Земноводні схильні до найбільшого ризику

Дослідники з Університету Східної Англії прийшли до невтішних висновків. Згідно з їх розрахунками, більш ніж половині рослинного і близько третини тваринного світу загрожує серйозна криза, викликана кліматичними змінами.

У статті, опублікованій в журналі Nature Climate Change, йдеться про те, яке майбутнє очікує багато видів нашої планети. Учені пишуть, що серйозно постраждають дуже багато видів (для дослідження було розглянуто 50 000 найбільш широко поширених видів). Криза станеться зовсім скоро, якщо все залишити, як є – вже до кінця поточного сторіччя. Основна причина – глобальне потепління.

Дослідники пишуть, що найбільша небезпека загрожує рослинам, рептиліям і деяким земноводним, особливо чутливим до перепадів температур. Були виявлені і регіони, які позбудуться практично всієї своєї флори і фауни. Це пустельні райони Африки, Центральна Америка, Амазонія і Австралія. Північна Африка, Центральна Азія і Південно-Східна Європа також знаходяться в зоні ризику.

Вчені покладають свої надії на те, що глобальне потепління вдасться сповільнити. Якщо скоротити його темпи хоча б в 2 рази, то, на думку британців, втрати вдасться скоротити на 60%, а види отримають додаткові 40 років на те, щоб адаптуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button