Земля

Домашнім тваринам загрожує вимирання

Дослідження вчених показують, що 22% одомашнених порід худоби знаходиться під загрозою зникнення. Це відповідає глобальній тенденції втрати біорізноманіття, яка, як виявилося, стосується і домашніх тварин. Деякі вчені називають це «шостим глобальним вимиранням» в історії Землі, і до чого воно може призвести поки важко сказати.

Проблему деградації біосфери обговорювали в Норвегії, на зборах 450 посадових осіб, відповідальних за екологічні проекти і економічне планування в різних країнах. На зборах виступив Закри Абдул Хамід, голова нової незалежної структури: Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES). Доктор Закри підкреслив, що людство буквально летить до вже незворотних екологічних змін, які різко знизять здатність екосистем забезпечувати основні товари і послуги.

В першу чергу, звичайно, йде про виробництво продуктів харчування. І якщо в розвинених країнах і сьогодні спостерігається значне, мінімум 20-40%, перевиробництво їжі, то країни, що розвиваються можуть зіткнутися з голодом.

Загроза зникнення (залишилося менше 1000 голів) нависла навіть над низкою одомашнених порід тварин. Правда в цій області тенденція начебто позитивна – швидкість зникнення знижується, але фермери до кінця не розуміють цінності корінних порід і намагаються впровадити екзотичні породи з промислово розвинених країн або спеціалізовані породи, призначені для виробництва конкретного продукту.

З рослинними культурами ситуація ще гірше: близько 75% генетичного різноманіття було втрачено ще в XX столітті, коли фермери у всьому світі перейшли на генетично однорідні високоврожайні сорти. В даний час налічується 30 тис. видів їстівних рослин, але 95% людського харчування припадає тільки на 30 видів культур, основна частина яких (60%) – це рис, пшениця, кукурудза, просо і сорго. Виходить, що раціон наш дуже мізерний і якщо один з ключових видів культур раптово зникне, світу загрожує катастрофа.

Найгірше, що зниження різноманітності сільськогосподарських тварин і рослин відбувається в період необхідності різко збільшити світове виробництво продовольства. У теперішніх умовах навпаки необхідно мати як можна більш різноманітний генофонд сировинних організмів і різнотипні джерела живлення.

Зараз говорять про різні джерела їжі: від водоростей, до комах, але при цьому навіть основні кілька видів рослин втрачають різноманітність дуже швидкими темпами.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button