Земля

Формування наступного суперконтиненту може знищити всіх ссавців

Суперкомп’ютерне моделювання кліматичного майбутнього пророкує ймовірне знищення всіх ссавців. Дослідження опубліковано в журналі Nature Geoscience.

Дослідники з Брістольського університету використовували моделювання за допомогою суперкомп’ютера зміни клімату і континентів в майбутньому. Аналіз показує, що екстремальні кліматичні явища різко загостряться, коли континенти через 250 млн років зіллються в один гарячий, сухий і практично непридатний для життя суперконтинент.

Дослідники моделювали зміни температури, вітру, дощу і вологості для наступного суперконтиненту — Пангеї Ультіма, який, як очікується, сформується в найближчі 250 млн років. Щоб оцінити поглинання і виділення вуглекислого газу, вчені використовували моделі руху тектонічних плит, хімії океану і біології.

Континенти на землі зараз (зліва) і суперконтинент через 250 млн років (праворуч). Зображення: University of Bristol

Результати моделювання показують, що температура на Землі продовжить рости в міру того, як Сонце стає яскравіше, випромінюючи більше енергії і нагріваючи планету. Другим фактором, який вплине на клімат, стане підвищена вулканічна активність. Тектонічні процеси, пов’язані з формуванням суперконтиненту, приведуть до більш частих вивержень вулканів і викидів парникових газів в атмосферу.

Хоча антропогенна зміна клімату і глобальне потепління, ймовірно, стануть зростаючою причиною теплового стресу і смертності в деяких регіонах, дослідження показують, що планета значною мірою залишиться придатною для життя до тих пір, поки в далекому майбутньому не відбудеться сейсмічне зміна суші. Але коли сформується суперконтинент, тільки від 8% до 16% суші на ньому буде придатне для проживання ссавців.

Моделювання температури найжаркішого місяця в році для Пангеї Ультіма — майбутнього суперконтиненту. Зображення: University of Bristol

За оцінками вчених, кількість вуглекислого газу в атмосфері до моменту формування суперконтиненту підніметься в 1,5 рази з 400 до 600 частин на мільйон. На більшій частині суші температура буде від 40 до 50 ° і високий рівень вологості.

Ссавці, в тому числі люди, виживали і стали домінуючими видами, завдяки своїй здатності пристосовуватися до екстремально холодних погодних умов, особливо завдяки таких адаптацій, як хутро і зимова сплячка на холоді, а також короткі періоди сплячки в теплу погоду. Толерантність ссавців до високих температур в цілому не сформувалася. Через це нашому класу тварин набагато важче подолати тривалий вплив надмірної спеки.

Дослідники підкреслюють, що в природних умовах такі зміни призведуть до повного або майже повного зникнення ссавців, а планета, яка залишиться в «безлюдній зоні», стане непридатною для життя людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button