Всесвіт

На Марсі прогнозується глобальна пилова буря

Опублікований в одній з наукових робіт прогноз свідчить, що глобальну пилову бурю на Марсі, яка розіграється в найближчі кілька місяців.

8c480c0b715eeaced36c21a95db42ab3
«Середина поточного сезону пилових бурь, на Марсі припадає на 29 жовтня цього року. Базуючись на виявленій нами закономірності виникнення бурь на поверхні Марса в минулому, ми вважаємо, що з високою часткою ймовірності глобальна пилова буря почнеться протягом декількох тижнів або місяців, рахуючи від сьогоднішньої дати», – сказав Джеймс Шерлі (James Shirley), планетолог з Лабораторії реактивного руху НАСА, США.

Передбачати виникнення глобальних пилових бур, на Марсі незабаром стане значно простіше, в тому випадку якщо нова буря буде виникати за тією ж схемою, що і бурі, які розігралися до неї.

Читайте також: 

Одна з найбільш недавніх глобальних пилових бурь на поверхні Марса розігралася в 2007 р., що призвело до суттєвого зниження кількості сонячної енергії, одержуваної двома марсіанськими роверами НАСА, Spirit і Opportunity.

Крім того, пилові бурі будуть представляти велику проблему для майбутніх марсіанських піонерів, оскільки пил, піднятий у повітря під час такої бурі, буде заважати роботі електроніки і чинити негативний вплив на здоров’я астронавтів, а також знижувати кількість доступної сонячної енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button