Всесвіт

Загадка Всесвіту: цей дивний об’єкт посилає сигнали з небаченою раніше частотою

Астрономи виявили дивний об’єкт, який випускає величезний потік енергії кожні 18,18 хвилини, як по годинах. За словами вчених, досі їм не вдавалося спостерігати нічого подібного.

NASA

Об’єкт, вперше помічений студентом австралійського університету, що працює над своєю дипломною роботою, тричі на годину випускає величезний потік енергії у вигляді радіохвиль. Незважаючи на те, що вченим відомі періодичні об’єкти, такі як пульсари, які випускають радіохвилі з певним проміжком, дотепер дослідники не спостерігали частоти імпульсів в 18,18 хвилини, що робить цей об’єкт дуже дивним і цікавим для вивчення.

Зараз дослідники працюють над тим, щоб зрозуміти, що вони виявили. Проаналізувавши багаторічні дані, вони змогли встановити кілька фактів: об’єкт знаходиться приблизно в 4000 світлових роках від Землі, він неймовірно яскравий і володіє надзвичайно сильним магнітним полем. Але є ще багато загадок, які астрономам належить розгадати.

Одна з них полягає в тому, що згідно з розрахунками, у цього об’єкта просто не може бути достатньо енергії, щоб виробляти такі потужні радіохвилі кожні 18 хвилин. Незважаючи на невідому природу об’єкта, у вчених вже є здогади щодо того, чим же він може бути. Один з варіантів – магнетар з наддовгим періодом. Це теоретично передбачений об’єкт, який, однак, ніколи не вдавалося спостерігати.

Це також може бути пульсуючий білий карлик. Дослідникам відомий всього один пульсар, що виник з білого карлика, але його розміри були куди більш скромними, ніж у виявленого тепер «дива». Крім того, це може бути абсолютно новий тип астрофізичного об’єкта або, куди ж без цього, штучне інопланетне спорудження (малоймовірно, звичайно, але такий варіант виключати не хочеться).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button