Здоров'я

Небезпечна гігієна: як чистота шкодить дитячому здоров’ю

Чим більше можливостей у сучасних батьків захистити малюка від найменшої небезпеки, пов’язаної з бактеріями, тим частіше виявляється, що цей шлях невірний. З якоїсь причини стерильні умови зовсім не захищають малюка від застуд, а використання антибактеріальних засобів — від кишкових інфекцій. Найбільш неприємним сюрпризом виявляється алергія, причому ні у одного з батьків дитини нічого схожого не було, і спадковий фактор виключений. У чому ж причина таких несправедливих поворотів, і чому всі старання призводять до зворотного результату?

foto_cikavosti_08.10.2014-09_resized

Останнім часом дуже популярною стає «гігієнічна теорія», яка пояснює, чому виникає алергія, і чому дитину необхідно знайомити з бактеріями. Справа в тому, що імунітет дитини не тільки не може без роботи, але і потребує того, щоб йому задали вірний напрямок. Якщо ми не висунемо йому природних ворогів, найпершими з яких повинні бути бактерії, що мешкають в родових шляхах матері, імунітет ворогів собі придумає. Як результат — аутоімунні захворювання, алергічні реакції на будь-які дрібниці — наприклад, імунна система вважатиме, що котяча шерсть або пилок загрожують здоров’ю, і на їх появу в тілі необхідно реагувати запаленням.

Читайте також: Діти та порнографія — як себе вести

Так влаштований людський організм, ці механізми допомогли людству вижити і еволюціонувати, а ми штучно позбавляємо наших дітей цього захисту. Створювати дитині стерильні умови проживання — погана ідея. Доведено, діти, які ростуть поруч з тваринами, здоровіші і міцніші. Західні медики навіть пропонують укладати маленьких дітей спати на шкурах тварин і дозволяти їм грати на них протягом дня. Завдяки мешкаючим в шкурах бактеріям, імунітет навчається і розвивається в правильному напрямку.

Особливо небезпечне самолікування із застосуванням антибактеріальних засобів, які гублять і без того слабку корисну мікрофлору кишечника. Навіть медикам не радять призначати антибіотики без вагомих на те підстав, що вже говорити про батьків, які не мають спеціальних знань.

Кнопка «Наверх»