Екологія

Франція виплатить 3 тис. євро людям, які обміняють машину на електробайк

У Франції представили нову ініціативу, де громадянам виплатять бонус, якщо вони відмовляться від особистого автомобіля. Гроші вони можуть витратити на покупку екологічного виду транспорту.

Уряд Франції представило нову ініціативу для того, щоб громадяни позбавлялися від особистих автомобілів і почали використовувати більш екологічний вид транспорту. Чиновники виділять 2 500 євро, якщо вони обміняють свій автомобіль на електробайк.

Французька федерація велосипедистів зазначила, що якщо ініціатива дійсно буде працювати, то вони стануть першою країною в світі, яка ініціювала обмін старих автомобілів на більш екологічні способи пересування. Однак, як зазначає головний спеціаліст Фінської федерації велосипедистів Мартті Туленхеймо, в їх країні діє схожа система: громадяни фінансують покупку більш 2 тис. велосипедів, а також тисячу нових низькоемісійних автомобілів.

Литва також планувала вводити таку систему підтримки в 2020 році. Національне агентство з управління екологічними проєктами (APVA) хотіло роздати жителям 1 тис. євро, якщо вони перестануть користуватися і продадуть свій автомобіль. Гроші можна використовувати на що завгодно, починаючи від скутерів і закінчуючи велосипедами або квитками на громадський транспорт.

Цей проєкт визнали успішним: понад 8 500 осіб подали заявку на грант. Однак його поки не запропонували громадянам.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button