Здоров'я

Ось, що відбувається з твоїм організмом, коли ти вживаєш цукор

Підступність солодощів в тому, що, вживаючи їх, дуже складно дотримуватися міри. Цукор викликає залежність і сприяє розвитку цукрового діабету.

Твій мозок відповідає на цукор як на кокаїн

У це віриться насилу, але ефект цукру на мозок дуже схожий на ефект від кокаїну. Як і у випадку з кокаїном, цукор сприяє виділенню великої кількості дофаміну і серотоніну – «гормонів щастя». Таким чином, у тебе виникає залежність і бажання з’їсти ще більше солодощів.

В «гру» вступає підшлункова заліза

Як тільки глюкоза надходить в кров організм подає сигнали в підшлункову залозу, в якій виробляється інсулін. Це гормон, який служить своєрідним ключем для клітин організму. Він зв’язується з рецепторами на поверхні клітин, що дозволяє останнім поглинати глюкозу.

Як тільки інсулін провів свою роботу, рівень цукру в крові починає різко падати і вам може захотітися солодкого.

 

Цукор викликає втому і сильну спрагу

Різкі перепади рівня цукру в крові впливають на твій настрій і працездатність. Через 20-40 хвилин після вживання цукру ти можеш відчути занепад сил. А якщо ти захоплюєшся солодощами, то часто можеш відчувати спрагу. Це відбувається тому, що надлишки цукру з крові виводяться з сечею. При цьому кожна молекула глюкоза пов’язана з декількома молекулами води, тому відбувається зневоднення.

Читайте також:

У тебе збільшується маса тіла

Якщо ти потрапив на «цукровий гачок», тобі важко від нього відмовитися, то з часом ти почнеш помічати, що став набирати вагу. Солодощі дуже калорійні. Одна плитка чорного шоколаду містить цілих 600 ккал! Прості цукри швидко засвоюються в організмі і перетворюються в жири. Крім того, захоплення солодощами посилює відчуття голоду, що створює ще один потужний фактор для ожиріння.

Як відомо, частина глюкози з крові відкладається в печінці у вигляді глікогену. Однак печінка може запасти тільки невелику частину глюкози. Надлишок цукру в крові включається в інші біохімічні процеси і перетворюється в жир, який відкладається в органах.

Якщо ти захоплюєшся солодощами, то у тебе підвищений ризик розвитку діабету

Чому ж так відбувається? Підступність солодощів в тому, що вони сприяють збільшенню маси тіла, що в свою чергу призводить до інсулінової резистентності. При ожирінні клітини організму погано реагують на інсулін. Інсуліну може бути досить, але він не зв’язується з рецепторами клітин. Таким чином, клітини не поглинають цукор, тому його концентрація в крові збільшується. Так розвивається цукровий діабет другого типу.

 

Ти перевантажуєш серце

Твоєму серцю набагато складніше перекачувати кров насичену цукром. Крім того, навантаження виявляється на судини і нервові клітини. Саме тому у людей з цукровим діабетом відзначаються порушення з боку серцево-судинної і нервової систем.

Твої зуби схильні до небезпеки

Ти напевно знаєш про те, що захоплення цукром призводить до карієсу і інших стоматологічних захворювань. А все тому, що бактерії, що живуть у твоїй ротовій порожнині, дуже люблять цукор. Як тільки ти їм даси чергову порцію глюкози, вони починають швидко розмножуватися, виділяючи токсичні продукти своєї життєдіяльності, які руйнують зубну емаль.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button