Технології

Фізики наблизилися до створення штучної зірки

Вчені Принстонської лабораторії фізики плазми при Міністерстві енергетики США знайшли спосіб стабілізації надгарячої плазми всередині камер для термоядерного синтезу, подібного до того, що відбувається в надрах зірок. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Однією з основних проблем підтримки реакцій термоядерного синтезу всередині токамаків є нестабільність плазми. З-за так званих розривних мод (англ. tearing modes) утворюються магнітні острівці, які ростуть, зупиняють реакції синтезу і навіть можуть пошкодити установку.

У 1980-х роках фізики виявили, що використання радіочастотних хвиль для управління потоками плазми запобігає розвиток розривних мод і знижує ризик збою. У новій роботі вчені визначили, що невеликі збурення в температурі плазми можуть також сприяти стабілізації.

Так, температурні обурення в плазмі збільшують силу струму, що протікає через них, і радіочастотної енергії, що поглинається острівцями. Самі обурення та їх вплив на поглинаючу енергію складним нелінійним чином залежать один від одного. Оскільки електричний струм, необхідний для стабілізації плазми, чутливий до змін у температурі, то стає можливо добитися умов, коли всі три фактори сприяють концентрації радіочастотної енергії всередині острівців, що перешкоджає їх подальшому зростанню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button