Технології

Створено акумулятор для будинку, який працює без інвертора

Німецький стартап Sax Power випустив домашню батарею, призначену для підключення до побутової енергосистеми змінного струму без традиційного інвертора. При цьому, за словами розробника, модель відрізняється на 50% більшою місткістю і терміном служби в порівнянні зі стандартними акумуляторами.

Пристрій розрахований на зарядку постійним струмом і може видавати як постійний, так і змінний струм. Причому в останньому випадку перетворення відбувається не за допомогою звичайно використовуваних для цього транзисторів, а шляхом унікальної системи управління. Вона забезпечує незалежне отримання енергії від кожного з блоків елементів живлення, з’єднаних каскадними H-мостами.

Це дозволяє створювати синусоїду, типову для змінного струму, з окремих значень напруг видається осередками постійного струму. Оскільки перетворення виконується виключно шляхом роботи програмного забезпечення, ефективність пристрою перевищує 99%.

Акумулятор Sax Power підтримує два способи установки: стандартний, при якому досягається вихідна потужність 4,6 кВт і струм 20 А, і має на увазі швидке підключення і віддачу до 3,7 кВт при 16А. Другий варіант передбачає з’єднання батареї з домашньою енергосистемою через звичайну розетку, без внесення змін до електропроводки.

Таке рішення стало можливим завдяки застосуванню для оцінки параметрів електромережі вимірювальних трансформаторів струму. Для оптимізації функціонування пристрою використовується в тому числі значення напруги на вході в будинок, ця інформація передається з датчика до батареї по бездротовому зв’язку.

Стандартна батарея оцінена в 5079 євро, а модифікація з поліпшеним вимірювальним обладнанням, що підтримує бездротовий зв’язок, коштує 5210 євро. На пристрій надається 10-річна гарантія. Як відзначає виробник, його розробка простіше в монтажі, ніж звичайні акумулятори, шляхом відсутності необхідності в приєднанні інвертора.

У травні цього року Sax Power виграв премію German Innovation Award і тепер збирається взяти участь у фіналі конкурсу ees AWARD, який повинен пройти в жовтні. Стартап заявляє, що інноваційна батарея — це лише початок розвитку нової технології. В майбутньому Sax Power має намір перенести свої рішення в автомобільну промисловість.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button