Технології

В ОАЕ спроектували перший в світі безпілотник для гасіння пожеж в хмарочосах

Студенти Університету науки і технологій емірату Аджман спроектували перший в світі безпілотник для гасіння вогню в хмарочосах. Зацікавленість влади ОАЕ в подібних розробках очевидна: кількість хмарочосів в цій арабській державі в кілька разів перевищує аналогічний показник в інших країнах регіону.

foto_cikavosti_22.09.2014-07_resized

Тому що є чітка тенденція на збільшення розмірів хмарочосів і їх висоти, екстреним службам стає все важче виконувати свою роботу. Досить незначної аварії у водопостачанні при загорянні, щоб стихія знищила весь хмарочос! За даними газети The National, з такими погрозами в майбутньому будуть боротися пожежні безпілотники. Новітню розробку в цьому напрямку запропонували еміратські студенти. За їх інформацією, навіть якщо в одних з апартаментів висотки загориться скатертина на овальному столі, безпілотник зможе вгамувати буйство вогню.

Читайте також: Для порятунку людей з палаючої будівлі пожежники будуть сильніше роздувати вогонь

Експериментальний пристрій несе на борту спеціальну систему автопілотування і може діяти без команд оператора. Навігаційний модуль дозволяє прив’язати безпілотника до окремої точки або району на карті і навіть організувати його патрулювання. Безпілотник здатний передавати зображення високої роздільної здатності в екстрені служби, щоб ті могли додатково контролювати його роботу і приймати рішення про подальші дії в тій чи іншій екстреній ситуації.

В оснащення апарату також входить прилад нічного бачення, що дозволяє йому діяти в умовах високого задимлення протягом півгодини. Апарат володіє досить компактними розмірами, тому він цілком може поміститися в транспортному засобі екіпажу служби порятунку. Пожежний безпілотник управляється за допомогою мобільного додатку, що полегшує його використання і не вимагає спеціальної підготовки від оператора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button