Технології

Технології Star Trek незабаром стануть реальністю

У науково-фантастичних фільмах і телесеріалах нерідко можна побачити, як пораненого головного героя практично моментально виліковують за допомогою різних фантастичних інструментів або спеціальних медичних капсул, в які його поміщають на певний час. Схоже, що незабаром ми зможемо побачити подібні технології своїми власними очима.

foto_cikavosti_09.06.2014-1

NASA спільно з компанією GRoK Technologies оголосила про початок робіт над новими медичними технологіями, здатними відновлювати кісткову і м’язову тканини. Вперше подібні способи регенерації були продемонстровані у відомому телесеріалі Star Trek, а пізніше ця ідея неодноразово випливала в інших фантастичних фільмах і телешоу.

Читайте також: Вічне життя: технології безсмертя

«Це більше не фантастика. Все вказує нам на те, що в XXI столітті медицина відчутно змінить життя всього людства, саме тому наша компанія хоче опинитися піонерами цього напрямку», – заявив президент GRoK Technologies Мош Кушман під час інтерв’ю журналістам порталу Gizmodo.

Згідно прес-релізу NASA, відомство зацікавлене в дослідженні можливості регенерації кісток і м’язів людини. Перш за все, ця технологія повинна допомогти космонавтам майбутнього легше переносити тривалі міжпланетні подорожі. Адже в космосі з людьми досить часто трапляється остеопенія, коли маса м’язової тканини сильно знижується, а щільність кісток – падає.

Поки подробиці проекту з регенерації тканин не розголошуються. Але відомо, що в даний момент компанія GRoK працює над двома іншими продуктами. Перший з них називається «біореплікати». Завдяки цій технології, вчені зможуть створювати функціональні 3D-моделі людської тканини, яку можна буде застосовувати в тестуванні косметичних засобів, ліків та інших хімічних продуктів.

«Це не тільки допоможе уникнути знущанням над тваринами, життями яких в даний момент жертвують заради досліджень нових препаратів і косметики, але і дозволить більш точно дослідити вплив тієї чи іншої субстанції на тіло людини».

Другий продукт називається Scionic і являє собою медичний прилад, який дозволить лікарям точково знизити больові відчуття людини або тварини і навіть згасити вогнище внутрішнього запалення без використання інвазивного втручання і лікарських препаратів. Ну хіба не фантастика?

Читайте також: Загублені технології давнини

Вже у найближчі роки можна очікувати появи перших плодів спільної діяльності цього тандему, а поки нам, простим смертним, залишається тільки мріяти про майбутнє і дивитися фантастичні телесеріали.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button