Людина

10 позитивних властивостей гніву

Гнів вважається виключно негативною емоцією, яка не приведе ні до чого хорошого, але все не так просто

Давним-давно, в далекій галактиці, одна мудра зелена лялька сказала: «Гнів призводить до ненависті, а ненависть до страждання». Але якщо гнів і справді монстр, що ж змушує нас його проявляти? Гнів розглядається як руйнівна сила, і іноді це абсолютно правильно, однак кожна емоція має своє місце, і свої переваги. Дослідники з’ясували, що у гніву є несподівані якості, про які ви можете навіть не підозрювати.

foto_cikavosti_27.10.2014-014_resized

1. Гнів допомагає в переговорах

Переговори мають на увазі, що ви розумніші і розважливіші від свого опонента, чи не так? Не зовсім. Дослідження показують, що іноді прояв безумства може допомогти справі. Люди «запрограмовані» на те, щоб бути обережними поруч з тими, хто сердиться. Однак тут є кілька застережень. Перш за все, це правило спрацьовує тільки з європейцями і з американцями. В азіатських культурах прояв гніву в ході переговорів вважається грубістю, так що в цьому випадку гнів може тільки зашкодити справі. По-друге, якщо ви гніваєтися, це повинен бути реальний гнів. Якщо людина навпроти вас зрозуміє, що ви просто вдаєте, вона може завищити свої вимоги. Дослідники кажуть, що удаваний гнів руйнує довіру.

2. Гнів може допомогти кар’єрі

Люди, що дозволяють своєму гніву проявлятися вільно, більш повноцінні в кар’єрі і в житті, порівняно з тими, хто тримає все в собі. Це твердження добре узгоджується з іншим дослідженням, яке показує, що якщо ви злі, люди думають, що ви заслуговуєте більш високого статусу, і більш високої зарплати … але тільки якщо ви чоловік. Було встановлено, що і чоловіки, і жінки вважають, що сердиті люди повинні бути винагороджені. З іншого боку, представники обох статей погоджуються, що розгнівані жінки некомпетентні.

Читайте також: Спалах гніву веде до серцевого нападу

Це працює навіть тоді, коли ви проходите співбесіду. Дані говорять, що середня зарплата, яка призначається сердитим чоловікам в ході співбесіди становила майже 38 000 $, тоді як розсерджені жінки отримували в середньому 23000 $. але для жінок є і позитивний аспект: якщо вони пояснюють, що саме їх злить, люди, як правило, судять про них більш справедливо. Але якщо чоловік почне пояснювати, чому він сердиться, він виглядатиме слабким.

3. Сердиті живуть довше

Пристрасні італійці та гарячі іспанці живуть майже в два рази довше, ніж порівняно спокійні англійці, бо проявляти гнів – корисно для здоров’я. Недавні дослідження показують, що люди, які стримують свою злість і розчарування, можуть одного разу просто вмерти. «Поглинання» власного гніву підвищує пульс, в результаті чого виростає і кров’яний тиск. Високий тиск, в свою чергу, може привести до цілого спектру захворювань, від серцево-судинних до онкологічних. З іншого боку, у «хронічно злих людей» також може розвинутися ішемічна хвороба серця. Так що корисний тільки помірний гнів.

4. Гнів знижує рівень злочинності

Психологи і батьки в усьому світі протягом багатьох років говорили про те, що жорстокі відеоігри роблять дітей жорстокими. В цьому є сенс, оскільки граючи в жорстокі ігри, можна стати бездушним. Але в ході недавнього дослідження з’ясувалося, що жорстокі відеоігри можуть сприяти зниженню рівня насильства. В одній школі 80% всіх хлопчиків грали в дуже криваві ігри, і робили це впродовж багатьох років. Ніяких злочинних намірів вони не проявляли. Фактично, кількість малолітніх правопорушників з 1994-го року скоротилося більш ніж наполовину, особливо там, де суспільство стурбоване підвищенням рівня насильства. З іншого боку, продажі жорстоких відеоігор з 1994-го року виросли майже вдвічі.

Одне дослідження показує, що в ті місяці, коли стартують продажі особливо очікуваних ігор, зафіксовано найнижчі показники злочинності. Так чи здатні ігри дійсно дати вихід насильству? Остаточне рішення з цього питання все ще не прийнято, проте деякі дослідники вже недвозначно натякають на те, що жорстокі ігри знижують рівень насильства. В ході одного дослідження, що фінансується з федерального бюджету, в якому брали участь діти з «клінічним підвищенням дефіциту уваги або депресивними симптомами», з’ясувалося, що жорстокі ігри можуть мати невелику заспокійливу дію, і що вони допомагають «усувати агресивні звички і хуліганську поведінку».

foto_cikavosti_27.10.2014-014-02_resized

5. Гнів сприяє креативності

Ви ніяк не можете уявити собі щось? Тоді можна спробувати розсердитися. Дослідження показали, що злість допомагає нам мислити нестандартно. Розгніваний чоловік генерує унікальні ідеї куди швидше, ніж людина, що знаходиться в будь-якому іншому емоційному стані. Однак таке підвищення творчих здібностей не триває занадто довго. Зрештою гнів пройде, ваша шкіра втратить зелений відтінок, і ви знову станете нормальною людиною.

Читайте також: 10 порад гарного настрою

Учені важають, що наше мислення стало таким в ході еволюції, оскільки древня людина могла щось дуже швидко придумати тільки тоді, коли її життя було в небезпеці. Гнів заряджає нас енергією, і запускає «більш гнучкий, неструктурований процес мислення». Тобто всі методи і способи, які розум зазвичай використовує для пошуку рішень, в стані гніву не задіюються. Розгніваний чоловік думає так, як він ніколи не зможе думати, будучи спокійним.

6. Суперечка – це добре для відносин

Вікове прислів’я, що рекомендує пробачити і забути, може і помилятися, вважають дослідники з університету Флориди. Іноді розсердитися – це найкращі ліки. Існує підхід, який називається «позитивна психологія». Його ідея полягає в тому, що прощення, оптимізм, доброта і позитивне мислення можуть допомогти у відносинах, там, де спостерігаються серйозні проблеми. От тільки іноді замість того, щоб залікувати душевні рани, прощення може лише погіршити ситуацію. Дослідники виявили, що якщо ви постійно «розкидаєтеся» прощенням, деякі люди можуть скористатися цим для того, щоб образити вас знову.

Гнів, що виявляється у відносинах, каже людям, що їх поведінка неприйнятна, і що їм слід припинити. Інше, незалежне дослідження вчених з університету Мічигану показало, що у пар, які пригнічують свій гнів, шанси рано померти дуже високі. Так що сваритися потрібно частіше, це корисно для здоров’я. Однак тут є один нюанс: добрі люди з університету Берклі кажуть, що «незважаючи на те, що обидва партнери в рівній мірі здатні” охолонути “в ході конфлікту, емоційна регуляція чоловіка не має практично ніякого впливу на довгострокову подружню задоволеність». Іншими словами, це дамі слід охолонути в першу чергу, і запропонувати вирішення проблеми.

7. Гнів приваблює дівчат

Два дослідження показали, що у володарів «темної тріади» особистісних якостей (нарцисизм, психопатія і макіавеллізм) більше шансів здобути дівчину. Нарцисизм описує когось, хто занадто високої думки про себе. Під психопатією тут мається на увазі той, хто шукає гострих відчуттів і при цьому не здатний співчувати. А той, хто є брехливим маніпулятором, вважається другим Макіавеллі. Дослідники кажуть, що хоча всі ці риси не дуже корисні для суспільства, їх носії все ще зустрічаються.

Окреме дослідження показує, що жінок також приваблюють чоловіки, яких вони вважають більш примхливими, а усміхнений чоловік може стати для них розчаруванням. Чому жінок приваблюють подібні люди? Вчені точно цього не знають, однак це може мати якесь відношення до тестостерону. Чоловіки з високим рівнем тестостерону схильні проявляти домінантні ознаки. Так що жінок просто може залучати найвищий рівень тестостерону. Однак все це вимагає ретельного вивчення, оскільки вчені також встановили, що незважаючи на свою привабливість, володарі «темної тріади» більш маніпулятивні і схильні до брехні, так що у них, ймовірно, виникнуть проблеми зі створенням стабільних довгострокових відносин.

8. Гнів відкриває ваш розум

У людей є схильність шукати інформацію, яка вже узгоджується з їх становищем. Людина звичайно не виходить за межі своєї «зони комфорту», і не слухає речі, які здатні поставити під питання її власні переконання … до тих пір, поки не розсердиться. Дослідження показують, що коли людина злиться, вона набагато охочіше шукає «некомфортну інформацію». Іншими словами, людина може сприймати інформацію іншої сторони. Це відбувається тому, що злі люди дуже люблять сперечатися, а щоб робити це успішно, потрібно ретельно вивчити позицію опонента. Проте, у цього є і побічний ефект: інформована людина легше змінює свої погляди на протилежні в порівнянні з тим, хто ніколи не прислухається до чужої думки. Незважаючи на це, дослідники вважають, що внесення конфлікту в групу насправді може допомогти групі приймати більш обґрунтовані рішення.

foto_cikavosti_27.10.2014-014-01_resized

9. Гнів робить вас чеснішим

Припустимо, вас звинуватили в злочині. Що ви зробите? Ну, якщо ви невинні, то ви, мабуть, збожеволієте. По-справжньому. Ніхто не буде спокійно стояти і дивитися, як хтось кидає йому в обличчя помилкові звинувачення. І це саме те, на що розраховують поліцейські. Якщо вас звинувачують у злочині, якого ви не скоювали, ви врешті-решт розлютитеся. А поліцейські вміють відрізняти, справжня це злість, чи ні. Якщо вона щира, то це буде невеликим плюсом на користь вашої невинності. Гнів – одна з ключових емоцій, на яку поліцейські звертають увагу при допиті підозрюваних.

Читайте також: У Twitter’е збирається найбільш озлоблена аудиторія мережі Інтернет?

Дослідження це підтримують: помилково звинувачені люди демонструють цілі ряд вербальних і невербальних ознак, які підтверджують, що вони говорять правду. Крім того, людина, яка злиться, з високою часткою ймовірності висловлює свої справжні думки. Гнів збільшує впевненість, а впевнена людина, як правило, більш відкрита і частіше говорить правду.

10. Гнів робить вас оптимістичнішим

Припустимо, ви опинилися на тусовці злих людей і вони почали говорити щось погане про вашу маму. Як ви будете почувати себе? Ви можете почати злитися. Але в кінцевому рахунку ви можете відчути прилив оптимізму, принаймні, так стверджують вчені з університету Карнегі-Меллона. Коли ви стикаєтеся з якоюсь стресовою ситуацією, трохи гніву допоможуть створити відчуття того, що ви керуєте ситуацією, що в свою чергу дасть оптимістичний настрій щодо майбутнього розвитку подій. І в умовах стресу це набагато краще, ніж страх. Страх може викликати депресію, яка абсолютно не допоможе в ситуації, що склалася.

Натхнення: factroom.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button