Екологія

Прибережні райони США скоро підуть під воду

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Climate Change, підвищення рівня моря, викликане зміною клімату, може змусити жителів прибережних районів США перебратися вглиб країни — причому не тільки в суміжні з ними райони, а набагато далі.


«Ми зазвичай думаємо про зростання рівня моря як про виклик прибережним районам, — говорить автор дослідження Метью Хауер. — Але якщо люди йдуть з одного місця, вони повинні в підсумку прийти кудись».

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США в січні передбачило до 2100 року збільшення рівня моря від 0,3 до 2,5 метра. Попередні дослідження Хауера та інших показали, що кількість американців, які перемістяться в інші території внаслідок підйому морів за той же період, складе 13,1 мільйона чоловік.

Хоча жителі низинних прибережних районів, швидше за все, будуть переселятися в сусідні внутрішні регіони, згідно отриманої моделі, штати, які не мають виходу до моря, такі як Невада, Арізона і Вайомінг, чекає відчутний приплив.

Якщо вірити прогнозам, до кінця сторіччя в окрузі Кларк (штат Невада), де знаходиться Лас-Вегас, додасться до 117 000 кліматичних мігрантів. Також будуть заселятися округу у Вайомінгу, на заході Монтани, в Центральному Колорадо і північній частині штату Юта.

За словами Хауера, попередні дослідження показали, що люди, які залишають свої будинки, часто вибирають місця, де у них є родинні зв’язки або кращі перспективи працевлаштування, навіть якщо ці місця знаходяться далеко.

Хоча муніципалітети, як правило, не розглядають кліматичних мігрантів в їх довгостроковому плануванні, на думку вченого, вони повинні почати це робити, тому що наслідки зростання рівня моря вже дають про себе знати. «Не слід уявляти собі його як стрибок з нуля до декількох метрів. Треба розуміти, що це поступовий процес», — сказав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button