Головна / Земля / Гарячий мантійний потік розтоплює льодовики Гренландії

Гарячий мантійний потік розтоплює льодовики Гренландії

Група вчених з усього світу з’ясували, що танення крижаного панцира Гренландії пов’язане з його проходженням над гарячим мантійним потоком, так званим мантійним плюмум. Цій події приблизно 35-80 мільйонів років.

55b56e3a39160ee29a26a8ba7d721ecc

Дослідники прийшли до такого висновку після того як знайшли в глибинах Гренландії талу воду. Цей прошарок була виявлена в 2001 році між кам’яною породою і льодом. Здивувало те, що позитивних значень температури в регіоні не буває, а товщина льоду сягає трьох тисяч метрів. Геологам відомо, що той плюм, який зараз перебуває під Ісландією, раніше знаходився під Гренландією, тому все стає на свої місця. На користь цієї гіпотези говорять і розрахунки теплового потоку, які міг викликати плюм. Вони показують, що він цілком міг бути достатнім для того, щоб розтопити частину льодовика.

Танення крижаної маси Гренландії на сьогоднішній день є однією з найсерйозніших проблем сучасності. У разі, якщо б всі льоди острова розтанули, то рівень світового океану піднявся б на сім метрів. Сьогодні йде процес, коли в регіоні тане більше льоду, ніж накопичується. Дослідження вчених говорить про те, що причина цього явища полягає не тільки в змінах клімату сьогодні, але також мають місце і відгомони найдавніших великомасштабних подій.