Земля

Вчені напророкували загибель 500 мільйонів людей в результаті повеней

Провідні світові геофізики розповіли про можливу катастрофу, яка торкнеться 500 мільйонів чоловік, які живуть в районах річкових дельт. За даними вчених, цим областям загрожує повне вимирання найближчим часом.

14cb79de8b683a8a01d0b89cd0148ddb
Результати нового дослідження допоможуть ефективно управляти дельтами річок і значно знизити шкоду від стихійних лих, від яких ось-ось постраждають півмільярда осіб, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Advances. Вчені побудували модель масштабної повені і визначили механізми, що запускають знищення величезних населених територій.

За даними фахівців, головна причина знищення річкових дельт – підвищення рівня моря, викликане глобальним потеплінням. Крім того, цим областям загрожують океанічні шторми, осідання ландшафту і техногенний фактор – втручання людини. Справа в тому, що дельти практично повністю складаються з алювіальних відкладів. Вони схожі на конуси з валунів, гальки, гравію, глини і піску.

Перелічені негативні фактори призведуть до того, що все це буде викинуте на берег або в морі. Експерти не змогли перевірити свої ідеї в умовах природних дельт, тому що ті розвиваються і руйнуються дуже повільно. Зате лабораторний експеримент наочно показав, що саме чекає на людей, які живуть у цих районах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button