Людина

Газовані напої можуть підвищити ризик розвитку захворювань печінки

Вживання всього двох банок газованих напоїв на день підвищує ризик розвитку захворювання печінки, попереджує команда вчених з Університету Тафтса.

7cd1cbb60e66848ab5c489f255dc2fd0

Фахівці виявили, що люди, які випивають за день більше одного газованого напою, такого як Колу чи лимонад, швидше за все, будуть мати безалкогольну жирову хворобу печінки, на відміну від тих, хто не захоплюється подібними напоями. Експерти також попереджають, що солодкі напої також можуть бути пов’язані з діабетом і серцево-судинними захворюваннями. Тим не менш, вони встановили, що напої з низьким вмістом цукру, або дієтичні версії, здається, не мають таких руйнівних наслідків.

Фахівці вивчили 2634 чоловіки і жінки середнього віку, які повинні були сказати, як багато кофеїну або солодких напоїв, таких як Кола, фруктовий пунш, лимонад або інші фруктові напої негазовані, вони споживають щодня. Учасники пройшли комп’ютерну томографію, щоб виміряти кількість жиру в печінці. Дослідники виявили найбільшу поширеність безалкогольної жирової хвороби печінки серед людей, які повідомили про вживання більш ніж одного газованого підсолодженого напою в день.

Вчені говорять, що необхідні довгострокові перспективні дослідження, щоб встановити потенційну роль підсолоджених напоїв у розвитку даної хвороби печінки.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button