Людина

Вчені: Свобода волі є ілюзією

У ході дослідження американські вчені прийшли до висновку, що насправді свобода волі людини є ілюзією. Тобто найчастіше в моменти, коли людина робить якийсь вибір, цей самий вибір з’являється в підсвідомості людини дещо раніше, ніж він у підсумку був зроблений, пише Psychological Science.

Свобода волі – ілюзія. Дану гіпотезу довели два співробітника з Прінстонського університету Адам Бер і Пол Блум. Такий висновок був зроблений за підсумками масштабного дослідження, який вже з’явився на сторінках наукового видання Psychological Science. Тобто фахівцям вдалося довести той факт, що насправді коли людина робить якийсь вибір, цей самий вибір був у підсвідомості людини дещо раніше.

Так, для свого дослідження Бер і Блун запросили групу бажаючих, яких садили перед моніторами. На моніторах випробовувані бачили звичайні білі кола, і їм потрібно було вибрати коло, яке згодом повинно стати червоним. Найчастіше зміна кольору відбувалася досить швидко. В цьому випадку люди повідомляли, що встигли зробити свій вибір, і він виявився правильним. Насправді ж підсвідомість людини «перевертала» все в її голові, і насправді вибір був зроблений вже після того, як коло змінило свій колір.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments