Головна / Людина / Голодування може зруйнувати сімейні відносини

Голодування може зруйнувати сімейні відносини

Фахівець Університету Брігама Янга Джейсон Уайтінг, проаналізувавши результати попередніх досліджень, з’ясував, голодування подружжя здатне зруйнувати сімейні відносини. Учений пояснює це дефіцитом енергії з-за нестачі їжі, що робить людину дратівливою.

Подружжя, коли виснажені, стають надчуттєвими до недоліків партнера, а це може привести до краху шлюбу. Фахівці продемонстрували зміни настрою з причини голоду на прикладі суддів. Дослідники спостерігали за групою посадових осіб, щоб з’ясувати, в який час робочого дня вони більш схильні до надання умовно-дострокового звільнення правопорушників. Експеримент показав, судді залишалися неупередженими відразу після сніданку, а ближче до обіду відсоток показника знижувався.

Аналогічна ситуація складається і в шлюбі. В сім’ї скандали, якщо в результаті дієти дружини чоловік недоотримує життєво необхідну йому енергію. Вчені перевірили «голодну» гіпотезу експериментальним шляхом. Недоїдаюче подружжя розвели по різних кімнатах і спостерігали, хто з них швидше натисне кнопку. Як з’ясувалося, ті, хто «виграв» у грі мали низький рівень глюкози в крові і виявилися більш роздратованими, ніж їхні другі половинки.

Професор Уайтінг впевнений, сімейні відносини вимагають енергії, пов’язану з їжею, в достатньому обсязі. Виснаження може збільшити ризик депресії в одного з партнерів і стати причиною розлучення.