Людина

Голодування може зруйнувати сімейні відносини

Фахівець Університету Брігама Янга Джейсон Уайтінг, проаналізувавши результати попередніх досліджень, з’ясував, голодування подружжя здатне зруйнувати сімейні відносини. Учений пояснює це дефіцитом енергії з-за нестачі їжі, що робить людину дратівливою.

Подружжя, коли виснажені, стають надчуттєвими до недоліків партнера, а це може привести до краху шлюбу. Фахівці продемонстрували зміни настрою з причини голоду на прикладі суддів. Дослідники спостерігали за групою посадових осіб, щоб з’ясувати, в який час робочого дня вони більш схильні до надання умовно-дострокового звільнення правопорушників. Експеримент показав, судді залишалися неупередженими відразу після сніданку, а ближче до обіду відсоток показника знижувався.

Аналогічна ситуація складається і в шлюбі. В сім’ї скандали, якщо в результаті дієти дружини чоловік недоотримує життєво необхідну йому енергію. Вчені перевірили «голодну» гіпотезу експериментальним шляхом. Недоїдаюче подружжя розвели по різних кімнатах і спостерігали, хто з них швидше натисне кнопку. Як з’ясувалося, ті, хто «виграв» у грі мали низький рівень глюкози в крові і виявилися більш роздратованими, ніж їхні другі половинки.

Професор Уайтінг впевнений, сімейні відносини вимагають енергії, пов’язану з їжею, в достатньому обсязі. Виснаження може збільшити ризик депресії в одного з партнерів і стати причиною розлучення.

Кнопка «Наверх»
Закрыть