Людина

Вчені знайшли зв’язок між місяцем народження і здоров’ям

Американським ученим вдалося виявити зв’язок між місяцем народження і здоров’ям людини у подальшому житті.

e8fbf10f91b7b2af99c5a8ddfd011a6b

Фахівці з Колумбійського університету розробили обчислювальний метод для вивчення взаємозв’язку між місяцем, в який була народжена людина, і ризиком розвитку певних захворювань. Дослідники використовували цей алгоритм для вивчення нью-йоркських медичних баз даних і знайшли 55 захворювань, які корелюють з місяцем народження.

В цілому, результати показали, що люди, народжені в травні, мали найнижчий ризик розвитку різних захворювань і були найбільш здоровими, на відміну від тих, хто народився в жовтні – ці люди мали найвищі показники захворюваності. Також було встановлено, що люди, народжені в березні, частіше страждають від фібриляції передсердь, застійної серцевої недостатності і вади мітрального клапана – 1 з 40 випадків фібриляції передсердь припадає на людей, що з’явилися на світ у березні. Дослідження також показало, що астма найчастіше зустрічається у тих, хто народився в жовтні і липні, а листопадові діти мають підвищений ризик розвитку СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності).

Експерти вважають, що отримані дані можуть допомогти медикам розкрити нові фактори ризику розвитку різних захворювань. При цьому фахівці відзначають, що не варто надто зациклюватися на результатах даного дослідження, так як, хоча вченими і були виявлені деякі взаємозв’язки, ризик, обумовлений місяцем народження, досить незначний порівняно з більш впливовими змінними, такими як харчування і фізичні вправи.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button