Земля

Газові бульбашки створюють поклади гідрату метану, змінюючи клімат

Газові бульбашки створюють поклади гідрату метану, змінюючи клімат. Дослідження вчених з Техаського університету дозволило розкрити процес формаціях гідратів природного газу та їх вплив на концентрацію метану в атмосфері. Робота опублікована в журналі Geophysical Research Letters.

Газові гідрати являють собою льодоподібну речовину, в якій молекули газу, зазвичай метану, зливаються в єдину структуру з молекулами замерзлої води під високим тиском. Ці формації широко поширені в природі — на них припадає значна частка органічного вуглецю. Ймовірно, в майбутньому люди навчаться отримувати з них енергію — однак поки вчені до кінця не розуміють, як вони утворюються і розвиваються.

У новому дослідженні фізики створили комп’ютерну модель газових бульбашок, які проходять через відкладення гідратів. Це звичайне явище, яке, однак не вкладається в чинні фізичні теорії.

Модель дозволила пояснити, як газові гідрати утворюють масивні природні резервуари — на зразок того, який перебуває під Мексиканською затокою. В цьому резервуарі метан, найсильніший парниковий газ у газоподібному стані вільно проникає через гідрати в надрах і потрапляє на поверхню, а потім і в атмосферу Землі.

Дослідники висунули гіпотезу, що гідрати виникають як своєрідний природний бар’єр між газом і водою, який дозволяє газу повільно просочуватися у воду. Моделювання показало, що метан, який протікає через надра, може накопичуватися у великих гідратних резервуарах, що можуть чинити значний вплив на зміни клімату, яке досі не враховувалося — а також стати метою для нових джерел енергії в майбутньому.

“Ми вважаємо, що ця модель стане важливим інструментом для майбутніх досліджень по вивченню еволюції великих висококонцентрованих гідратних шарів”, – ствреджує Ділан Мейер, провідний автор дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button