Земля

З’явився штам бактерії, який удобрює рослини і знижує забруднення води

Сконструйовані штами бактерій можуть удобрювати сільськогосподарські культури і зменшувати забруднення водойм.

Image by jwvein from Pixabay

Дослідники з Університету штату Вашингтон розробили штам бактерії Azotobacter vinelandii для виробництва аміаку: вона виділяє його у високих концентраціях і удобрює рослину.

“Ми підтвердили, що отриманий аміак потрапляє на рис. Наш унікальний підхід спрямований на те, щоб замінити промислові добрива спеціально виготовленими бактеріями”, – говорить Флоренс Мус, доктор філософії, доцент-дослідник Інституту біологічної хімії Університету штату Вашингтон

Інакше кажучи, зазначив Мус, такий підхід може пом’якшити основне джерело забруднення навколишнього середовища. Дослідники використовували методи редагування генів, щоб спроєктувати A. vinlandii для постійного виробництва аміаку, незалежно від умов навколишнього середовища. Бактерії виділяють його у великій кількості, щоб ефективно удобрювати сільськогосподарські культури.

Автори застосували методи редагування генів замість того, щоб вставити трансгени в геном A. vinlandii. Це допомогло уникнути нормативних вимог, які зробили б процес розробки повільним, складним і дорогим.

Дослідники хотіли дослідити подробиці азотфіксації, тобто хімічних процесів, за допомогою яких атмосферний азот асимілюється в органічні сполуки.

Практична користь полягала в тому, щоб зменшити забруднення води: воно відбувається коли надлишок азотних добрив потрапляє у водойми. Це викликає цвітіння водоростей, рівень кисню падає: через це вмирає риба та інші істоти, що живуть у воді.

“Успішне широке впровадження біодобрив в сільському господарстві зменшить забруднення, допоможе контролювати кругообіг азоту в грунті, знизить виробничі витрати і збільшить прибуток фермерів, а також збільшить виробництво продуктів харчування шляхом підвищення родючості грунту”, – резюмує Флоренс Мус, доктор філософії, доцент-дослідник Інституту біологічної хімії Університету штату Вашингтон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button