Відео

Гейзер «Пароплав» в Йєллоустоні б’є рекорди

У минулому році гейзер «Пароплав» в Йеллоустонському національному парку побив рекорд за кількістю вивержень — і не знижує темп.

«Пароплав» — найвищий гейзер світу. Він знаходиться в Йеллоустонському національному парку і з березня 2018 року вивергається з завидною регулярністю. За минулий рік «Пароплав» викидав струмінь 32 рази, вивергаючись раз в один-два тижні — рекордна кількість за всю історію спостережень. В цьому році гордість Йєллоустон не збавляє темпу і, ймовірно, встановить новий рекорд.

Що це означає для жителів США? Може зросла активність гейзера бути провісником набагато більш потужної і руйнівної події — виверження Йеллоустонського супервулкана? Тим більше, що до 2013 року «Пароплав» перебував у восьмирічній сплячці, а прокинувшись, поводиться все більш і більш активно.

Вчені кажуть, що турбуватися не варто. Геологи Йеллоустонського парку щорічно фіксують до 1500 невеликих землетрусів — але ознак катастрофи не виявили. За словами вчених, якщо Йеллоустонський супервулкан почне вивергатися — цьому будуть передувати певні багаторічні процеси. Тобто про виверження людство дізнається заздалегідь. А поки залишається лише констатувати факт: сплячий супервулкан мирно «скидає пар» через гейзери.

https://youtu.be/7jdPWmC3-YQ

Кнопка «Наверх»
Закрыть