Людина

Вчені розповіли, як колір впливає на настрій людини

Американські вчені провели дослідження впливу кольору навколишнього середовища на настрій людини. Було встановлено, що на настрій впливають чотири відтінки.

Червоний символізує силу і може навіть стимулювати агресію. Жовтий асоціюється з радістю, надією і оптимізмом. Зелений емоційно заспокоює і символізує гармонію. Синій — це колір інтелекту, але він настільки заспокоює, що може знизити кров’яний тиск.

Численні дослідження показали, що люди, які живуть в районах з великою кількістю зелених насаджень, мають краще фізичне і психічне здоров’я, ніж жителі районів без парків. Європейські дослідники вивчили вплив відвідування зелених насаджень в чотирьох містах на жителів міста. Вони знайшли сильні позитивні зв’язки, в тому числі поліпшення психічного здоров’я і бадьорості.

Для іншого дослідження дослідники з Університету штату Мічиган проаналізували дані в іншій частині світу. Вони порівняли вплив життя з видом на океан або зелені насадження на жителів Веллінгтона в Новій Зеландії. Вони виявили, що просте спостереження за чистим синім океаном або морем може значно полегшити страждання. Види зелених насаджень не передають такого ж заспокійливого ефекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button