Головна / Земля / Генетики виявили причину довгої шиї жирафа

Генетики виявили причину довгої шиї жирафа

Вчені розшифрували гени жирафа і змогли виявити причини довгої шиї ссавця. Допомогли в цьому перетворенні генетичні зрушення.

Вчені ретельно вивчили гени жирафа і його найближчого родича сучасності – окапі, а також провели порівняльний аналіз з 40 іншими ссавцями, щоб виявити причини довгої шиї і структури тіла тварини. Для порівняння були взяті корови, вівці, кози і людина. За зовнішніми даними жираф і окапі пішли один від одного всього 11-12 мільйонів, однак на даний момент вони дуже відрізняються між собою.

Всього було виявлено 70 генів, які мають вплив на білки, серцево-судинну і нервову систему, а також на функціонування і розвиток скелета жирафа. Вчені роблять припущення, що серце і хребет змінювалися одночасно через малу кількість геномів. З приводу будови довгої шиї ссавця фахівці впевнені, що для анатомічної особливості потрібно було всього два гени, один з яких вказує на ділянку тіла, а другий його розвиває. Був знайдений геном FGFRL1, який має певний вплив на фібробласти і внутрішньоутробний розвиток. Чотири гени були виявлені, які містили гомеобокс, що позначаються на хребті і нижніх кінцівках.

Крім цього, могло вплинути і харчування жирафів – листя і боби акації, які дуже токсичні.