Наука

Генетики зрозуміли, як утворюється рак

Десятирічне дослідження послідовності геномів десятків ракових захворювань розкриває секрети того, як утворюються пухлини, що вплине на ефективність їх лікування.

Генетики поняли, как образуется рак
National Cancer Institute / Unsplash

У проєкті Pan-Cancer брали участь понад 1300 дослідників з усього світу, які вивчили 38 видів раку, що спостерігається у майже 2800 пацієнтів. В результаті було зроблено безліч відкриттів. Це і мутації, які змушують клітини раку безконтрольно розмножуватися, і дивовижна схожість між раковими утвореннями, виявленими у різних типах тканин.

«Володіючи знаннями про походження і розвиток пухлин, які ми отримали, можна розробити нові інструменти і методи для раннього виявлення раку та його лікування, розробити більш ефективну терапію і більш успішно лікувати пацієнтів», — каже член керівного комітету проєкту Лінкольн Штейн.

Одним з ключових результатів роботи є виявлення величезного розмаїття ракових геномів. Були виявлені тисячі комбінацій мутацій окремих ракових захворювань, а також понад 80 процесів, які викликають мутації: частина з них пов’язана з віком, а інші успадковуються або викликані такими факторами, як куріння.

Дослідження показало, що ранній розвиток деяких видів раку може відбуватися за десятиліття до постановки діагнозу, іноді навіть у дитинстві. Були відкриті нові мутації, які викликають рак, відомі як некодувальні гени. Дослідники виявили також величезні відмінності в кількості мутацій, але в п’яти відсотках випадків не було виявлено ніяких відомих мутацій — існують мутації, які ще не ідентифіковані.

З практичної точки зору, отримані результати допоможуть ідентифікувати важко діагностуються ракові захворювання і проводити ранню діагностику пухлин.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button