Наука

Дослідження довели, що білінгвізм перешкоджає старінню мозку

Дослідники з Сінгапурського університету технології (SUTD) виявили, що регулярне використання двох мов забезпечить захист від процесу старіння мозку.

Сучасні роботи про вплив білінгвізму на мозок дорослої людини були непослідовні і не мали чітких тенденцій. Деякі дослідження говорили, що володіння другою мовою означає велику нервову ефективність, в той час як інші укладали, що це не має ніякого значення взагалі. Тому фахівці з SUTD вирішили вивчити виконавчі механізми контролю і умови, в яких білінгвізм може захистити від зниження когнітивних процесів.

Виконавчі функції мозку в основному дозволяють людям підтримувати увагу, зосередившись на відповідній інформації та ігноруючи дистрактори. У ході дослідження, проведеного в Сінгапурі, когнітивно здоровим літнім людям у віці від 60 до 84 років, які володіли двома мовами (китайською та англійською), було доручено виконати ряд комп’ютеризованих завдань на перевірку виконавчого контролю.

Для більш цілісного дослідження вчені поспостерігали шість різних областей виконавчого контролю. Для цього вони надавали учасника чотири різні завдання, всі з яких були пов’язані з білінгвізмом. Також експерти контролювали змінні, такі як вік і швидкість обробки даних.

Було встановлено, що активне використання двох мов з менш частим перемиканням показує більшу продуктивність центру виконавчого контролю. Це говорить про те, що білінгвізм може захищати мозок від когнітивного зниження під час процесу старіння.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments