Наука

Гени репродуктивного успіху пов’язали з меншою тривалістю життя

Багатодітні батьки і молоді матері з меншою ймовірністю доживуть до 76 років

Значно просунувшись в розумінні складної взаємозв’язку між генетикою, репродукцією і тривалістю життя, команда американських вчених оприлюднила переконливі результати. Їх дослідження, яке вивчає генетичні основи репродуктивного успіху та довголіття, нещодавно було опубліковано в журналі Science Advances.

Image By freepik

Огляд дослідження

Дослідницька група з Мічиганського університету під керівництвом Ербінга Лонга проаналізувала генетичні дані з британського біобанку. Вони дослідили ДНК 276 406 осіб для вивчення генетичних факторів, що впливають на розмноження та тривалість життя людини. Дослідження було зосереджено на двох основних аспектах: репродуктивному успіху та тривалості життя.

Визначення репродуктивного успіху та тривалості життя

У цьому дослідженні репродуктивний успіх визначався з точки зору ранніх пологів у жінок та кількості дітей, народжених у чоловіків. Очікувана тривалість життя вимірювалася з урахуванням віку, в якому померли батьки учасників. Цей підхід дозволив отримати всебічне уявлення про генетичні фактори, що впливають на ці аспекти.

Результати генетичної кореляції

Дослідники виявили 583 генетичні варіанти, пов’язані з певними репродуктивними параметрами. Цікаво, що вони виявили сильну негативну генетичну кореляцію між цими репродуктивними ознаками та ймовірністю дожити до 76 років. Особи з великим числом алелей, асоційованих з ранніми пологами і великою кількістю потомства, мали значно меншу ймовірність досягти цього віку (р = 0,00035).

Підтверджуючи гіпотезу антагоністичної плейотропії

Ці результати підтверджують гіпотезу антагоністичної плейотропії. Ця концепція передбачає, що природний відбір сприяє генам, що сприяють більш ранній статевій зрілості та більш тривалому дітородному періоду. Однак це досягається ціною коротшої тривалості життя після репродукції. Результати дослідження підкреслюють складні компроміси в генетичній еволюції щодо репродуктивних стратегій та тривалості життя.

Висновки дослідження

Це новаторське дослідження пропонує новий погляд на взаємодію генетики зі стратегіями відтворення та тривалості життя людини. Воно підкреслює тонкі, але глибокі способи, якими наш генетичний склад може впливати на ключові етапи і результати життя. Це відкриття не тільки збагачує наше розуміння біології людини, але й відкриває двері для подальшого вивчення генетичних факторів, що формують наше життя.

Таким чином, дослідження Мічиганського університету проливає світло на складні генетичні кореляції між репродуктивним успіхом і очікуваною тривалістю життя, надаючи цінну інформацію про еволюційні компроміси, закладені в нашому генетичному коді. Отримані результати є свідченням складності генетики людини і її глибокого впливу на наш життєвий шлях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button