Земля

Геологи розкрили таємницю стародавніх підземних континентів

Підземні континенти могли бути заховані усередині планети з моменту її утворення. Таємниця їх виникнення була розкрита геологами з США.

В районі 2900 кілометрів від межі мантії і ядра Землі знаходяться стародавні континенти. Вони були виявлені під Тихим Океаном і Африкою, складаючи в діаметрі декілька тисяч кілометрів. До появи нових даних вважалося, що вони могли утворитися, коли стародавній океан магми затвердів 4,5 мільярда років тому. Згідно з нещодавно проведеним геохімічним дослідженням, ситуація виявилася складнішою.

Ці дві величезні структури, звані областями низько швидкісного зсуву, не були результатом руху тектонічних плит. Вчені Каліфорнійського університету визначили, що їх породи утворилися ще до формування материків. Аналізи мінералів показали, що підземні ділянки збереглися під час доісторичного зіткнення Землі з іншим космічним тілом. З-за цього вони були відокремлені від процесів, що відбуваються на поверхні. Їх подальше вивчення може дати нову інформацію про історію планети.

Кнопка «Наверх»
Закрыть