Земля

Стійкість до антибіотиків може посилитися через хлор в стічних водах

Хлор часто використовується в якості дезинфікуючого засобу для очищення стічних вод. Однак його дії недостатньо, щоб знищити продукти, що викидаються в воду фабриками з виробництва ліків. Як з’ясували вчені, в результаті наноситься серйозна шкоди навколишньому середовищу.

1-24-03-2015-600-341

В ході нового дослідження вчені показали, що використання хлору для дезінфекції стічних вод може сприяти утворенню нових невідомих антибіотиків, що підливає масла у вогонь зростаючій проблемі стійкості до цих речовин. Невивчені і потенційно небезпечні сполуки потрапляють у навколишнє середовище і шкодять всьому живому.

Дана робота, яка буде представлена на 249-му Національному зборах Американського хімічного товариства, припускає серйозну переоцінку ролі хлору в очищенні стічних вод.

[ads2] “Фармацевтичні відходи можуть завдавати шкоди морській флорі та фауні, в результаті чого у водних мешканців сповільнюється реакція і порушується гормональний баланс. Загальне збільшення впливу антибіотиків, навіть при низьких рівнях в навколишньому середовищі, може призвести до розвитку стійких до антибіотиків форм мікробів і загального ослаблення ефективності цих речовин у питаннях боротьби з бактеріальними інфекціями в організмі людини “, – розповідає провідний автор дослідження Оля Кін (Olya Keen) з університету Північної Кароліни.

Сучасні водоочисні споруди не призначені для очищення вод від антибіотиків та інших фармацевтичних відходів. Молекули цих речовин, як відзначають вчені, вкрай стабільні і майже не піддаються біодеградації. Тому велика частина з них виявляється в водоймах.

Але найстрашніше полягає в тому, що хлор, як з’ясувалося, сприяє утворенню в стічних водах нових форм невідомих антибіотиків. Лабораторний експеримент показав, що часто використовуваний антибіотик доксициклін в поєднанні з хлором знаходить розширені антибіотичні властивості.

Читайте також: Стійкість до антибіотиків стала глобальною загрозою

Кін і її колеги відзначають в прес-релізі, що властивості отриманого антибіотика в ході дослідження вдалося ідентифікувати не повністю. Також до кінця незрозуміло, як ця речовина впливає на флору і фауну морів і прісних водойм.

Щоб вирішити цю проблему дослідники рекомендують переглянути норми утилізації фармацевтичних препаратів, які в даний момент недостатньо суворі для більшості країн. Ймовірно, спалювати відходи буде доцільніше і безпечніше, ніж викидати їх у стічні води і тим самим в прямому сенсі отруювати життя організмам Землі.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button