Всесвіт

Геологи змоделювали «грунт» для вирощування рослин на Марсі

Майбутні колоністи Червоної планети, звичайно, не зможуть забрати з собою величезний запас земного ґрунту, щоб «удобрювати» їм збіднену марсіанську «землю». Американські вчені спантеличені цією проблемою і знайшли вихід: вони розробили штучні ґрунтові суміші, що імітують марсіанський ґрунт, і попередньо оцінили його родючість.

Кадр з к / ф “М арсіанин”

Дослідження опубліковано в журналі Icarus. Тераформування Марса – захопливе і вкрай складне завдання світової науки. Одна з проблем майбутніх місій по освоєнню Червоної планети людиною – виробництво продуктів харчування, для яких потрібні «теплиці».

Експерименти з вирощування рослин на імітації ґрунтів Марса і Місяця вже проводилися і виявилися успішними, але повний склад цих ґрунтів все ще залишається невідомим для вчених. Зате є дані, що марсіанський ґрунт містить велику частину основних поживних речовин, необхідних для росту рослин, в тому числі азот, калій і фосфор. У новому дослідженні вчені з Університету Джорджії (США) доповнили ці знання.

Наявність поживних речовин, на їхню думку, ще не означає, що вони доступні для рослин, крім того, необхідно знати, в якій концентрації знаходяться ті чи інші речовини. Тому що їх може бути як занадто мало, так і занадто багато – і в цьому випадку вони здатні погубити рослину.

Тому необхідно моделювання всіх умов, чим і займаються американські геологи, створюючи імітацію мінерального складу, кислотності і вмісту солей, ідентичних тим, що є на Червоній планеті.

Дослідження ще не завершені, але попередні підсумки не дуже радують: вчені з’ясували, що сама текстура штучного марсіанського ґрунту може ускладнити вирощування на ній рослин – вона надто тверда і висушена. Втім, на думку тих же вчених, завдання щодо поліпшення такої ґрунту хоч і складне, але здійсненне. Для цього в нього необхідно додавати спеціальні бактерії й гриби, які допоможуть зростанню майбутніх рослин.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button