Наука

Геронтологи назвали фактори, пов’язані з прискореним старінням

Життя в неблагополучних районах міста і наявність симптомів депресії зв’язали з передчасним старінням.

Дослідники з Університету Макмастера використовували аналіз метилування ДНК (епігенетичних годин) для вивчення старіння на клітинному рівні і оцінки різниці між хронологічним і біологічним віком. Аналіз показав, що життя в районах з високим рівнем бідності та симптоми депресії прискорюють старіння.

Геронтологи вивчили епігенетичні і медичні дані, а також фактори середовища для 1 445 учасників Канадського поздовжнього дослідження старіння. Це масштабний дослідницький проект, в якому беруть участь понад 50 тис. учасників у віці від 45 до 85 років на момент початку спостереження.

Депресивні симптоми в дослідженні вимірювалися за допомогою стандартизованої шкали депресії з 10 пунктів. Дослідники виявили збільшення ризику смерті на один місяць на кожне збільшення бала за шкалою симптомів депресії. Вони припустили, що емоційний стрес, викликаний депресією, може привести до більшого біологічного зносу і порушення регуляції фізіологічних систем, що, в свою чергу, може привести до передчасного старіння.

Другий фактор, який впливав на швидкість старіння, — це матеріальна і соціальна депривація. Під першою дослідники розуміють нездатність людей отримати доступ до різних сучасних благ і зручностей: адекватному житлу, якісної їжі, автомобілів, високошвидкісного інтернету або рекреаційним зонам. Соціальна депривація — наявність меншої кількості соціальних ресурсів в сім’ї та суспільстві.

Дослідники встановили, що для учасників, які піддавалися більшій депривації через райони проживання, ризик смерті збільшувався майже на рік у порівнянні з благополучними районами. При цьому фактори середовища і депресія надають окремий вплив і не пов’язані між собою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button