Технології

У Німеччині розроблять інноваційний ракетний двигун Linear AeroSpike (фото)

Аерокосмічний стартап Polaris Raumflugzeuge отримав контракт від уряду Німеччини.

Bundesamt fur Ausrustung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr (BAAINBw, Федеральне управління обладнання, інформаційних технологій і сервісної підтримки) замовило розробку і запуск революційного клиноповітряного ракетного двигуна (Linear AeroSpike, LASG1).

Звичайні ракети відрізняються колокоподібними соплами, які прискорюють викид гарячих газів з камери згоряння. Це успішна конструкція, яка змінилася трохи більше століття, але все ще залишає бажати кращого. Все через те, що хімічні ракети вже досягли теоретичної межі.

Наземні випробування двигуна

В якості альтернативи інженери вивчають LAS з 1950-х років. Клиноповітряний ракетний двигун — тип рідинного ракетного двигуна з клиновидним соплом, який підтримує аеродинамічну ефективність в широкому діапазоні висот над поверхнею Землі з різним тиском атмосфери.

Відповідно до нового контракту Polaris доручили розробити і запустити двигун LAS. Його можна інтегрувати в масштабований демонстраційний космічний літак, який більше і важче, ніж три попередніх моделі, побудованих компанією. У разі успіху це буде перший випадок, коли двигун такого роду запустять в повітря.

Відмінності звичайного двигуна від нового

Ракетні двигуни покладаються на тиск повітря, щоб підняти корисне навантаження зі стартового майданчика. Однак воно змінюється в залежності від висоти, яку набирає космічний корабель. Якби ракетне сопло могло якимось чином пристосуватися до барометричному тиску, коли воно «зникне» з атмосфери, то це змінить ситуацію. Ракета-носій зможе піднімати більш високе корисне навантаження, зменшувати масу ракети і в цілому працювати краще. Саме так і буде працювати LAS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button