Технології

Ґейтс і Цукерберг заснували інвестиційний фонд підтримки чистої і доступної енергії

Марк Цукерберг і Білл Ґейтс оголосили про спільні зусилля (поряд з іншими відомими іменами технологічної сфери) по створенню фонду, завданням якого буде залучення приватних інвестицій в пошук і розробку джерел чистої, альтернативної енергії.

1a5deeb5a4ec2ccdc66aa9ee6b683bee

Про створення фонду, який отримав назву Breakthrough Energy Coalition, Цукерберг оголосив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, написавши про те, що фонд буде інвестувати в ідеї, що володіють потенціалом перегляду шляхів виробництва і споживання енергії». На офіційному ж сайті організації зазначено, що «фонд зосередить свою увагу на молодих компаніях, що володіють ідеями безвідходного виробництва, чистої і доступної енергії».

Серед партнерів Breakthrough Energy Coalition, крім самого Ґейтса і Цукерберга, значаться й інші видатні представники IT-індустрії. Наприклад, власник компанії Amazon Джефф Безос, засновник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон, а також один із засновників Alibaba Group Джек Ма. Інформації про суму вкладених інвестицій не повідомляється, однак якщо врахувати, які люди були залучені для його заснування, ці цифри явно будуть немалими. На сайті фонду, тим не менш, зазначається, що однією з передумов створення цього фонду стали недостатня увага і фінансування з боку державних органів:

«Досвід показує, що навіть багатообіцяючі проекти дуже часто стикаються з проблемами, які не дозволяють перейти від стадії перспективного концепту до стадії фактичного виробництва нового продукту. Одним з головних гальмуючих чинників цього може служити недостатнє фінансування як з боку держави, так і з боку приватних інвесторів. Ця проблема частіше всього пов’язана з недостатньою державною підтримкою науково-дослідних проектів, а також різними відмовами приватних сторін у довгострокових інвестиціях у нові технології з урахуванням всіх можливих ризиків».

Крім створення фонду Breakthrough Energy Coalition, повідомляється також і про створення Біллом Ґейтсом програми Mission Innovation — ініціативи, яка об’єднує 20 країн, включаючи Великобританію, США, Бразилію, Індію, Китай та інші. Завдання ініціативи полягає в дворазовому збільшенні рівня державних інвестицій в розробку джерел чистої енергії протягом наступних п’яти років з 10 мільярдів до 20 мільярдів доларів на рік.

 

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button