Земля

Гігантські мумії крокодилів знайдені в Єгипті (фото)

Єгиптяни муміфікували не тільки фараонів, а й крокодилів

Один з муміфікованих крокодилів мав розміри 3,5 метра від носа до хвоста. Муміфіковані тварини – часта знахідка, проте ці були поховані дуже незвичайним чином.

Муміфіковані останки п’яти окремих черепів і п’яти часткових скелетів були знайдені археологами в скельних гробницях на місці Куббат аль-Хава на західному березі Нілу, яке датується приблизно 5 століттям до нашої ери.

“Десять мумій крокодилів, включаючи п’ять більш-менш повних тіл і п’ять голів, були знайдені в незайманій гробниці в Куббат аль-Хава (Асуан, Єгипет). Мумії мали різну ступінь збереження і повноти», — йдеться в заяві авторів дослідження.

Музеї сповнені муміфікованих крокодилів, але дуже мало з них були піддані детальному науковому дослідженню, оскільки вони часто покриті смолою або бітумом, що робить їх нутрощі надзвичайно важкими для дослідження.

Що стосується процесу муміфікації цих недавніх знахідок, то, схоже, тварини були загорнуті в лляні бинти або пальмове листя. Як правило, крокодилів муміфікують, обмазуючи їх і наповнюючи смолою, щоб запобігти розкладанню. На щастя, на цих тваринах не було ніяких ознак використання смоли, що є незвичайним і дуже корисним для візуалізації.

Замість цього дослідники вважають, що крокодили були покладені в пісок, що дозволило тілам висохнути природним шляхом. Цей метод залишив більшість зразків у досить поганому стані навіть під час поховання, хоча один залишається в такому хорошому стані, що його шкіра та м’які тканини все ще цілі.

За допомогою комп’ютерної томографії та рентгенографії команда змогла зазирнути під муміфікований зовнішній футляр без необхідності фізично розгортати останки, ризикуючи їх пошкодити. Це показало, що мумії належали до двох окремих видів: західноафриканських та нільських крокодилів, довжиною від 1,5 до 3,5 метрів.

Як не дивно, у крокодилів немає жодних ознак фізичних ушкоджень, що навело дослідників на думку про те, що вони були вбиті в результаті утоплення, удушення або перегріву на жаркому єгипетському сонці. Так само незрозуміло, як були спіймані ці люті хижаки, оскільки зразки крокодилів часто мають ознаки пошкодження від заарканювання та прив’язки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button