Земля

2019 рік стане найтеплішим в Україні за всю історію спостережень

Аналіз температурних даних, зібраних за 12 місяців, свідчить про те, що 2019 рік увійде в історію як найтепліший в Україні за весь період спостережень, які ведуться з 1881 року, повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Середня температура повітря в Києві досягла 10,6 °С, перевищивши норму на 2,9 °С. Попереднім аномально теплим роком був 2015 із середньою температурою 10,5 °С. Кожен з місяців 2019 року виявився тепліше своєї середньої норми, це зафіксовано вперше. Найтеплішим виявився червень, його середня температура склала 23,6 °С.

Грудень також приніс температурний рекорд: раніше зимова температура ніколи не досягала 15 °С, у цьому році в грудні було зафіксовано 15,2 °С. За весь рік в Україні зафіксовано понад 30 температурних рекордів, у деяких випадках середня температура перевищувала норму на 2 — 2,5 °С.

Метеорологи відзначають, що в Києві за минулі 139 років стало тепліше на 3 °С, це вище загального рівня потепління на планеті. Зараз у Києві настільки тепло, як було в Одесі наприкінці XIX століття. А клімат Одеси став таким, як був колись у Бухаресті.

У 2019 році випало лише три чверті норми опадів, що це вплинуло на рівень води у річках України та близького зарубіжжя. Кількість води в озерах також зменшилася, це стало тривожним знаком для нашої країни, яка не володіє великими водними ресурсами.

Натхнення: gismeteo.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button