Земля

Здичавілі золоті рибки захопили водойми Австралії

Багато хто впевнений, що випустити золоту рибку в річку — нешкідлива дрібничка. Але реальність страшна — мила рибка може виростити з розміром у футбольний м’яч і пригнічувати місцеві види.

b32e8e79a6d9ebf5f161364a977e0304
Вчені з Університету Мердока (Австралія) стежили за золотими рибками в річці Васс на південно-заході штату Західна Австралія 12 років. Вони з’ясували, що інвазійний вид шкодить місцевим рибам і навколишній екосистемі. Стівен Бітті і його колеги провели рік, вивчаючи маловідомі моделі поведінки золотих рибок в дикій природі.

Бітті повідомив, що дослідження провели через різкий стрибок в кількості акваріумних видів, яких знаходили в річці Васс за останні 15 років. «Спасибі» за поширення риб треба сказати людям, які відпускали колишніх домашніх вихованців у водойми та річки.

Золоті рибки в природі стають всеїдними, і їх звички харчування можуть стати руйнівними. Вони знижують якість води, збовтуючи осадові породи на дні річки, викопують рослини і з’їдають все, що вважатимуть за доцільне, включаючи яйця риб-аборигенів. Окрім того, золоті рибки змагаються за простір і ресурси з місцевими видами та поширюють хвороби.

А найвражаючий факт — величезні розміри, яких милі золоті рибки досягають в природі, і їх здатність подорожувати на довгі відстані. Одна особина, яку знайшли вчені, важила 1,9 кг і за розміром дорівнювала футбольному м’ячу, інша пройшла марафон довжиною 230 км за рік.

Як прибрати золотих рибок з річок? Методи включають в себе вилов сіткми і електроловлю риби, але разом з інвазивними видами постраждають і місцеві. Найкраще — просто не випускати акваріумних рибок на свободу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button