Екологія

Вчені розповіли, як Ісландія зможе нагодувати Європу

Продовольча безпека – одна з головних проблем Європи, яка змушена покладатися на поставки з інших частин світу, щоб забезпечити своє багатомільйонне населення. Однак тепер біологи розповіли, як можна вирішити цю проблему силами всього однієї острівної країни — Ісландії. Дослідження опубліковано в журналі Foods.

Європейський союз сильно залежить від імпорту багатих білком кормових культур, таких як соя, для задоволення внутрішнього попиту: від 75 до 95 відсотків сировини надходить з інших частин світу, що робить жителів Європи вразливими до політичних, кліматичних та епідеміологічних змін у світі.

Не дивно, що уряд ЄС вважає розробку і введення системи продовольчого самозабезпечення своїм ключовим завданням. Новий спосіб досягти цієї мети запропонувала міжнародна група дослідників з Ізраїлю, Ісландії, Данії та Великобританії: оскільки в Ісландії існують надійні поновлювані джерела електроенергії (як гідро -, так і геотермальні електростанції), вони могли б забезпечувати роботу передових біореакторів для вирощування спіруліни — живильної ціанобактерії. 

Після побудови цих реакторів Ісландія змогла б виробляти сотні тисяч тонн біомаси з високим вмістом білка (на 100 грамів спіруліни припадає 57 грамів білка), забезпечивши понад 40 мільйонів європейців надійним джерелом їжі. При самому обережному сценарії, де лише 15 відсотків вироблюваної в країні енергії віддадуть на виробництво спіруліни, до 2030 року Ісландія зможе повністю забезпечити свої потреби в білку і почати її експорт в інші країни — члени ЄС.

Крім продовольчої безпеки, така система виробництва білка вигідна з екологічної точки зору: Заміна кожного кілограма яловичини кілограмом спіруліни, виробленої в біореакторах, дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 0,315 тонни. У підсумку це може призвести до скорочення викидів парникових газів на 75 мільйонів тонн, що становить 7,3 відсотка щоквартальних викидів парникових газів в Європі.

Крихітна спіруліна може стати запорукою продовольчої безпеки Європи / © algae-lab.com

За словами авторів дослідження, розробка такого проекту дозволить досягти відразу трьох цілей: забезпечити продовольчу безпеку, підштовхнути ісландську економіку і знизити внесок Європи в глобальне потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button