Земля

Гігантський айсберг в Антарктиді почав рух

Уявіть собі крижину масою в трильйон тонн. Втім, швидше за все, ви не зможете це уявити. Площа айсберга приблизно дорівнює половині площі Ямайки або чверті Уельсу.

Гигантский айсберг в Антарктиде начал движение

У липні 2017 року він відколовся від антарктичного льодовика Larsen-C і практично одразу після цього сів на мілину. У цьому положенні гігант перебував близько року.

Потім щось сталося. Найімовірніше айсберг весь цей час потихеньку знизу танув, поки цей процес не зробив його «осідання» прийнятним для подальшого плавання по неглибокому моря.

Можливо і те, що крижину зірвало з місця вітрами і течією, але, судячи за даними найближчої до місця подій автоматичної метеостанції, які обробляються фахівцями Університету Утрехта (Нідерланди) з вітром цієї антарктичної зими не відбувається нічого незвичайного. Він такий же як завжди, у всякому разі, не ураганний.

Супутникові знімки показують, що в липні цього року айсберг почав рух, одночасно обертаючись проти годинникової стрілки. У даний момент переважаючі вітри женуть об’єкт, що отримав позначення A68, далі на північ, при цьому його обертання зберігається.

В залежності від місцевих вітрів і течій A68 може вийти на чисту воду, або, обертаючись, спочатку зачепити північний край льодовика, від якого відколовся. Наслідки обіцяють бути веселими — уявіть собі імпульс від трильйона тонн льоду, що крутиться в морі.

Судноплавству A68 поки не загрожує, оскільки в тих краях його практично немає. Але, якщо айсберг продовжить рух на північ, він, в принципі, може досягти більш жвавих місць перш, ніж зруйнується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button