Земля

Рослини використовують шосте відчуття для виживання

Вчені продовжують сперечатися про те, чи мають рослини п’ять почуттів, властивих людині (це зір, нюх, слух, смак і дотик). Тим не менше, більшість з них сходяться на думці про те, що рослинам притаманне почуття гравітації. Зараз вони намагаються підтвердити це експериментально.

09-04-15-foto-600x360-1

Біологи спільно з дослідниками з Японського агентства аерокосмічних досліджень готуються провести другий етап досліджень, в ході якого вивчать, як рослини відчувають силу тяжіння. Дослідження почнуться після того як на МКС будуть доставлені необхідні матеріали. Мета дослідників визначити, як рослини відчувають напрямок росту в умовах відсутності гравітації. Отримані результати зможуть використовуватися для підвищення врожайності в сільському господарстві, а також для вирощування рослин в ході тривалих космічних місій.

Вчені з Японського агентства аерокосмічних досліджень використовують для експерименту арабідопсис – квіткову рослину з сімейства капустяних. Вона володіє невеликим геномом і використовується як модельна система для вивчення процесів росту і розвитку. Дослідники зможуть з легкістю розпізнати зміни, які відбудуться у відповідь на практично нульову гравітацію.

Читайте також:

Розуміння змін, які відбуваються на клітинному рівні в рослинах, може розшити знання вчених про клітинні зміни і в організмі людини. Зокрема вчені можуть вивчити механізми розвитку захворювань в космосі, таких як остеопороз і втрата м’язової маси.

В рамках даного експерименту вчені досліджують, як вплине відсутність гравітації на напрямок росту рослин. Також фахівці проаналізують, як зміниться концентрація кальцію в клітинах рослин, які були спочатку вирощені в умовах мікрогравітації, при попаданні в земне середовище.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button