Всесвіт

Гіпотеза: зіткнення нейтронних зірок могли стати причиною появи плутонію в Сонячній системі

Астрономи з Університету Флориди вивчили дані про зіткнення двох нейтронних зірок, що вчені спостерігали в 2017 році, і прийшли до висновку, що подібні події поруч з Чумацьким шляхом могли стати причиною появи важких металів в Сонячній системі. Про це пише Gizmodo.

У 2017 році обсерваторії по всьому світу спостерігали зіткнення двох щільних космічних тіл вкрай високих енергій. Маса нейтронних зірок, які стали учасниками цієї події, в кілька разів перевищує масу Сонця — при цьому розміром об’єкти були розміром з велике місто.

Відомо, що елементи, важчі, ніж залізо, частково формуються завдяки «р-процесу» — коли якась подія з високою енергією призводить до того, що зародкові атомні ядра швидко всмоктують багато нейтронів. Як тільки подія сповільнюється, деякі з цих нейтронів радіоактивно розпадаються на протони. Потенційними умовами для виникнення «р-процесів» є злиття наднових і нейтронних зірок.

“Ми виявили злиття нейтронних зірок два роки тому — і воно знаходилося набагато ближче до Чумацького шляху, ніж ми очікували. Елементи важче заліза складають крихітну частку в 1% всіх речовин у Всесвіті, але вони дуже корисні для нас у багатьох відносинах. Знання того, як вони зродилися, допоможе нам відчувати себе у Всесвіті як вдома.” –  Імре Бартос, перший автор дослідження і доцент в Університеті Флориди

Раніше гравітаційно-хвильові обсерваторії LIGO/Virgo вдруге в історії зафіксували гравітаційний сплеск, який стався в результаті злиття двох нейтронних зірок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button