Екологія

Глобальне потепління може призвести до загибелі білих ведмедів в Арктиці

До такого розвитку подій може призвести танення льодів в Арктиці через глобальне потепління.

©canva

Глобальне потепління ставить під загрозу більшість популяцій білих ведмедів, що мешкають в Арктиці, оскільки із-за стрімкого танення льодів хижаки позбавляються можливості вести звичний спосіб життя, що знижує шанси тварин на виживання, повідомляють вчені з США та Канади.

Фахівці оцінили масштаб танення арктичних льодів в період з 1979 по 2016 рік, а також розрахували тривалість періоду голоду білих ведмедів, який вони здатні пережити без втрат, протягом літа. З’ясувалося, що серед усіх 19 популяцій хижаків, умовно розділених на чотири екорегіона, найбільшому ризику піддаються білі ведмеді, що живуть уздовж арктичного узбережжя Росії, Гренландії й Аляски, де влітку тепер льоду практично немає.

Білі ведмеді з льоду полюють на тюленів, забезпечуючи собі прожиток, але влітку, коли з-за танення льодів хижакам доводиться вибиратися на сушу, вони живуть лише завдяки запасам підшкірного жиру. Глобальне потепління призводить до того, що з кожним роком теплий період в Арктиці стає все більшим, а льоду все менше. У цій ситуації хижаки на північно-східному узбережжі Канади й західному узбережжі Гренландії опинилися у виграшній ситуації, оскільки вони пристосувалися проводити літо на суші без втрат через те, що в цьому екорегіоні і раніше влітку було мало льоду.

Прогноз щодо подальшого танення льодів показав, що до 2100 року існує ризик зникнення 13 популяцій білих ведмедів, на які припадає 80% всіх хижаків в Арктиці — максимальну загрозу танення льодів представляє для ведмежат, ну а найбільші шанси вижити в умовах, що погіршуються будуть у самотніх самок.

Як випливає з результатів роботи, опублікованої в журналі Nature Climate Change, найгірший сценарій розвитку подій з високим щорічним рівнем викидів парникових газів до 2100 року може призвести до повного зникнення білих ведмедів в Арктиці. Середній рівень викидів парникових газів дозволить частині популяції хижаків вижити. При цьому вчені, спираючись на досвід потепління в голоцен, коли лід на Балтійському морі розтанув і білі ведмеді, які мешкали там у плейстоцен загинули, виключають можливість адаптації хижаків до життя виключно на суші.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button