Екологія

Джерело нових антибіотиків знайшли в пластиковому смітті в океані

Дослідники виділили п’ять бактерій, що продукують антибіотики з морського пластику. Ізоляти виявилися ефективні проти поширених мікроорганізмів. Про дослідження повідомляє американське мікробіологічне товариство.

Група дослідників під керівництвом Океанографічного інституту Скріппса інкубувала поліетиленовий пластик високої і низької щільності (найбільш поширені види пластику) у воді протягом 90 днів. В результаті цього на пластику утворилися колонії п’яти різних бактерій, що виробляють антибіотики, в тому числі штами Bacillus, Phaeobacter і Vibrio.

Дослідники виділили ізоляти, чисті видові культури бактерій, і протестували їх вплив на різні грампозитивні і негативні мішені. Антибіотики виявилися ефективними проти широко поширених бактерій і двох резистентних штамів.

За оцінками вчених, щорічно в океан потрапляє від п’яти до 13 млн метричних тон пластикового сміття. Ця оцінка охоплює як великі об’єкти, так і частинки мікропластика. Сміттєві “купи” багаті біомасою, а конкурентне середовище — прекрасне місце для виробництва нових видів антибіотиків, пояснюють автори дослідження.

“З огляду на поточну кризу антибіотиків і зростання кількості супербактерій, важливо шукати альтернативні джерела нових антибіотиків”, – говорить Андреа Прайс, дослідник з Національного університету (National University) і співавтор роботи

Мікробіологи планують продовжити проект, вивчаючи колонії мікроорганізмів, які формуються в пластиковому смітті, в пошуку нових ліків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button