Екологія

Шосте масове вимирання тварин підтверджується

Американські і мексиканські екологи простежили за коливаннями чисельності майже 30 000 видів сухопутних хребетних тварин і виявили, що понад 500 з них зараз знаходяться на межі вимирання, повідомляє журнал PNAS.

На думку вчених Стенфордського університету, коли людство знищує чергову популяцію або вид інших живих істот, воно підпилює сук, на якому сидить, і знищує найважливіші частини нашої власної системи життєзабезпечення, і збереження вимираючих видів повинно бути настільки ж важливим завданням для всіх країн і цивілізації, як і боротьба з глобальним потеплінням.

П’ять років тому дослідники заявили про те, що на Землі почалося шосте масове вимирання тварин. Їх розрахунки показали, що в минулі епохи кожні 100 років зникало приблизно по 2 види ссавців на кожні 10 000 тварин, що існували в той час видів.

У двох останніх століттях, після початку так званого антропоцену, століття людства, цей показник виріс приблизно в 114 разів. За їх оцінками, темпи вимирання тварин зараз наближаються до того, з якою швидкістю зникали представники флори і фауни 66 мільйонів років тому, коли зникли динозаври, морські рептилії і птерозаври.

Зараз еклоги сфокусували свою увагу на тих тварин, яким загрожує вимирання безпосередньо в найближчій історичній перспективі. Для цього екологи проаналізували те, як змінювалася чисельність ссавців, птахів, плазунів і земноводних в останні 120 років, і виділили з них тих представників фауни, чия чисельність становить менше тисячі особин.

У загальній складності виділено 515 видів тварин, що досягли цієї позначки, що становить 1,7% від загального видового різноманіття Землі. Ще 388 видів тварин перебувають у кроці від вимирання, володіючи загальною популяцією від тисячі до п’яти тисяч особин.

Приблизно третина вимираючих хребетних тварин мешкає на території Південної Америки, а ще по 20% живуть на островах Океанії та в різних регіонах Азії. У першому регіоні зосереджена велика частина вимираючих птахів, а у двох останніх – ссавців.

Вивчення історії скорочення популяцій цих тварин вказує на те, що головним рушійним фактором у цьому процесі майже у всіх випадках була діяльність людини. Сюди входить не тільки браконьєрське полювання, але і знищення природних ареалів, що пов’язано з вирубкою лісів, будівництвом доріг і багатьма іншими факторами.

Зникнення цих тварин приведе до вимирання кількох сотень видів з другого списку, оскільки більшість з них живе в тих же регіонах Землі, що й 515 вимираючих хребетних, і піддається дії тих же загроз. Їх зникнення значно підвищить ймовірність загибелі інших вразливих видів тварин і прискорить темпи вимирання.

Вчені пропонують внести всіх цих тварин в Червону книгу, а також серйозно розглянути пропозиції про повну заборону на торгівлю дикими і рідкісними тваринами.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments