Екологія

Глобальне потепління «отруює» японський делікатес

Одночасно з підвищенням температури повітря підвищується і температура океанів, що по-різному впливає на морських мешканців. Є відомості, що один з видів риб фугу, відомий як T. stictonotus і споживається в їжу як делікатес, став частіше бувати в більш північних частинах океану і схрещуватися з «близькими родичами» — видом T. snyderi. Це привело до появи нового виду риб, що відрізняється більш високою токсичністю, але не радикально несхожих зовнішнім виглядом.

На думку біологів, появі у водах «нових» риб (а, за словами доцента Національного університету рибного господарства Хіроші Такахаші, за останні шість років їх виловлюють все частіше і частіше) може погано вплинути на людину. Річ у тім, що риба фугу не тільки дорога і смачна, але і, будучи неправильно приготовленою, смертельно небезпечна через токсини, що містяться в ній. Якщо кухар не розпізнає новий вигляд і приготує його по стандартному рецептом, гість ресторану отруїться і, можливо, помре.

Втім, глобальне потепління може шкодити здоров’ю людей і іншим способом. Є дослідження, які показують, що нагрівання вод океанів провокує зростання мікроскопічних токсичних водоростей, якими живляться різні види риб. Ці водорості можуть виявитися приготовленими разом з рибою і стати причиною отруєння людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button