Екологія

Екологічно чистий посуд шкодить морським тваринам

Вчені з Тель-Авівського університету порівняли вплив двох типів одноразового посуду на морське середовище – звичайний пластиковий і дорожчий, з біопласту, сертифікований різними міжнародними організаціями. Результати дослідження, опубліковані в журналі Environmental Pollution, невтішні – виявляється, що «екологічно нешкідливий» посуд чинить на морських тварин такий же вплив, як і звичайний пластиковий. Більш того, вчені з’ясували, що біопластик не так швидко розкладається в морському середовищі, як обіцяють компанії.

«В останні десятиліття на ринку з’явилися продукти з так званого” біопластику “, – пояснює Гільєрмо Андерсон з Тель-Авівського університету. Біопластики виготовлені з натуральних, відновлюваних матеріалів та відносно швидко розкладаються при певних умовах. Одноразовий посуд і посуд з біопластику отримав схвалення з багатьох міжнародних стандартів і продається споживачам як екологічно чистий. Ми хотіли протестувати імовірно екологічно чистий одноразовий посуд, щоб з’ясувати, чи виправдовує воно очікування ».

Вчені порівнювали одноразові стаканчики зі звичайного пластика і біопластику та їх вплив на асцидії, різновид морських безхребетних.

За словами професора Ноа Шенкар, співавтора дослідження, принаймні, в короткостроковій перспективі  обидва типи пластику однаково шкідливі для навколишнього середовища.

«Так, біопластики зроблені з натуральних матеріалів, і в цьому сенсі вони більш корисні. Але вони можуть містити токсини, як і звичайний пластиковий посуд, а швидкість розкладання в у воді залишає бажати кращого. Обіцяний виробниками термін розкладання за 180 днів можливий тільки в умовах, доступних тільки в промислових установках компостування », – підсумовує професор.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button