Екологія

На грецькому острові Тілос переробляють 86% відходів: як це вдалося

Грецький острів Тілос реалізує програму управління відходами Just Go Zero, яка дозволяє громаді утилізувати 86% сміття за допомогою системи сортування та переробки, що є прикладом того, як зменшити негативний вплив на довкілля на місцевому рівні.

Це перший острів у світі, де скасовано захоронення сміття, також Тілос повністю перейшов на “зелену” електроенергію, повідомляє Balkan Green Energy News.

Just Go Zero – пілотний проєкт економіки замкнутого циклу в Греції.

Управління міськими відходами на острові починається з сортування біля джерела, а саме в будинках і офісах. Кожне домогосподарство на острові бере участь у програмі Just Go Zero, сортуючи побутове сміття на матеріали, що підлягають та не підлягають переробці, а також біовідходи.

Відходи – це ресурс, а не сміття

У грудні 2021 року компанія Polygreen, Кіпр, розпочала нову програму поводження з відходами та переробки в Тілосі. Відтоді рівень переробки міських відходів досяг 86%. Місцева влада прибрала всі громадські смітники.

В програмі Just Go Zero беруть участь всі 350 домогосподарств, муніципалітет і підприємства. Острівчани отримали унікальні пакети для збору сміття з QR-кодом, за допомогою яких громадяни можуть відстежувати свій внесок в ініціативу “нуль відходів” у мобільному додатку.

Відсортовані відходи збираються по домівках у визначені дні тижня. Діяльність більш інтенсивна влітку, коли навколо багато туристів, а кожен готель острова сортує сміття.

Муніципальні відходи доставляються в круглий інноваційний центр острова, побудований на місці колишнього сміттєзвалища. На підприємстві відходи сортують і готують до переробки, компостування або відправляють на спалювання.

На грецькому острові Тілос переробляють 86% відходів: як це вдалося

В Polygreen стверджують, що таку ініціативу можна реалізувати на будь-якому іншому острові, у місцевій громаді, місті чи штаті. Компанія працює над інтегрованими та інноваційними рішеннями циклічної економіки. Про реалізацію таких проєктів вона веде переговори з десятьма іншими місцевими адміністраціями Греції.

Енергетичний автономний острів

Тілос розташований на північ від Родосу в Егейському морі. На острові проживає трохи більше 500 людей, а щороку його відвідують понад 13 тисяч туристів. Острів покриває майже 100% своїх потреб в енергії з відновлюваних джерел та є повністю енергетично самодостатним.

Перша гібридна електростанція в Греції була побудована на Тілосі. Електрика від вітрових і сонячних генераторів накопичується в акумуляторах.

Усі зазначені програми передбачають тісну співпрацю місцевої влади, бізнесу та мешканців, які змінили та пристосували свої звички та повсякденне життя до ініціатив громади.

“Острів став “зеленою” точкою в Середземномор’ї завдяки новаторським підприємствам із впровадження ВДЕ та управління міськими відходами. Ці ініціативи є гарним прикладом того, як зменшити негативний вплив на довкілля на місцевому рівні”, – зазначили в матеріалі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments